Tentokrát se jedná o tři asi pětitýdenní fenky kříženců. Psí slečny se nacházely v papírové krabici mezi kempy Ronak a Karel.
„Jedná se o štěňata kříženců jezevčíka, jde tedy o psy menší až střední velikosti,“ uvedla vedoucí chebského útulku Marie Lokingová.

Počet odložených psů stoupá

„Neustále se rozšiřuje počet nezodpovědných majitelů, kteří odkládají psa do útulku, či i psa přivážou opodál nebo někde v lese, zdá-li se jim to výhodnější,“ upozornila dobrovolnice na záchranu zvířat Dana Bočková.

V týrání je Česko na prvním místě

„Různí podivíni si pod záminkou péče a záchrany namnoží desítky až stovky zvířat, které nezvládají. Jsou-li jim však odebrána, začnou s množením nanovo. A špičkou ledovce jsou samozřejmě tyrani, kteří už jsou nebezpečím pro celou společnost, protože mnoho z nich časem přechází i na týrání lidí. V týrání zvířat má Česká republika dokonce smutné prvenství ve vyspělém světě,“ uvedla.

Je nezbytné zvýšit tresty

„Za optimální model pro evidenci a prevenci nesprávného nákládání se zvířaty, zejména týrání, považuji kombinaci dobrovolníků a například institutu – jako je v zahraničí veterinární policie, založenou na zákonem regulované spolupráci a rozšíření pravomocí pracovníků útulků. Nezodpovědní majitelé a tyrani nadále odcházejí od soudů se směšnými tresty a tím dostávají signály, že toto jednání je tolerované. Je proto nezbytné zvýšit tresty za týrání, zejména jejich spodní hranici,“ dodala Bočková.