Kam s použitými bateriemi? Na tuto otázku odpověděli studenti nižšího gymnázia v Mariánských Lázních výtvarnou formou.

Plakáty vyrobené studenty mariánskolázeňského Gymnázia a obchodní akademie umístily žákyně na Městském úřadě v Mariánských Lázních a v některých elektroprodejnách. „Informujeme tak širokou veřejnost o nutnosti správného nakládání s použitými bateriemi,“ informoval koordinátor Lukáš Kučera. „Baterie se sbírají ve všech elektroprodejnách i na radnici. Žáci naší školy mají možnost vhazovat použité baterie do určeného boxu v budově školy,“ uvedl Kučera.

Nejenže škola tak eliminuje zátěž na životní prostředí, ale studenti tak pomohou instituci ve sběru bodů, za které lze získat věcné odměny. „Tato aktivita se koná v rámci environmentálního projektu Recyklohraní, do kterého se škola zapojila, a týká se nejen sběru baterií, ale i elektrospotřebičů. Do budoucna plánujeme i další podobně zaměřené aktivity,“ dodal Kučera.

„Obrázky jsem viděla na městském úřadě,“ řekla Marcela Kalousková z Mariánských Lázní. „Moc se mi líbily. Je hezké, že studenti dělají něco pro ochranu přírody. Spousta z nás hodí baterie do koše a připadá jim to normální. Musím se přiznat, že donedávna jsem byla jedním z nich. Teď je shromažďuji a když jich mám větší počet, tak je odnesu do elektroprodejny. O životní prostředí bychom se prostě starat měli, neděláme to jen pro sebe, ale také pro svoje děti,“ dodala.