Emoce, silné osudy, významné osobnosti. To nabízí výstava Paměť národa Karlovarského kraje.
OBRAZEM: Výstava Paměť národa Karlovarského kraje připomíná osudy našich krajanů

Snadno se nechají zmanipulovat svým okolím a nedokáží si stát za svým přesvědčením. To je jeden z důvodů, proč tato škola přivítala novou vzdělávací akci: Tour for future. Jak z názvu vyplývá je to vzdělávání budoucnosti a je stylové a originální. Na školu totiž přijel pojízdný kamion s nejmodernějším technickým vybavením.

„Využili jsme nabídky ministerstva průmyslu a obchodu, který kamion podporuje. Díky tomu můžeme uspořádat pro žáky osmých a devátých ročníků přednášku a prezentaci, která se týká zajímavých věcí pro jejich budoucnost a kariéru. Je to dobrý nástroj k tomu, aby si dospívající mohli uvědomit, kam směřovat a jaké povolání si zvolit,“ říká ředitel Základní školy Hlávkova Petr Mach.

Františkovy Lázně a Cheb si zase budou o něco blíž. Po dlouhém plánování začala stavba cyklostezky Goethova stezka, která propojí historicky sousedská města a rozšíří tak další turistické a výletnické cíle.
Františkovy Lázně a Cheb dokončují cyklostezku, vzniká další turistický cíl

Výukový program má dvě části. „Třicet žáků se rozdělí na polovinu. Jedna skupina je v učebně, kde si žáci uvědomí na modelové situaci, jakým dalším profesním směrem chtějí jít. Také je učí, jak si stát víc za svým, aby nebyli natlačení do profese, na kterou nemají předpoklady nebo která je nebaví. Zkrátka, aby si to dokázali prosadit a lépe o tom komunikovali,“ vysvětluje ředitel.

Druhá část samotného programu probíhá v samotném putovním kamionu. Tady se představují moderní technologie, kde je k dispozici například 3D tiskárna nebo vzduchotechnické vybavení.

„Kamion jsme čekali dříve, ale vlivem koronavirové situace bylo možné zrealizovat záměr až teď,“ sděluje ředitel.

Přesně před pěti lety šel k zemi klášter Milosrdných sester svatého Kříže v Chebu. Dnes pozemky zarůstají plevelem a nálety.
PODÍVEJTE SE: Mezi ostudná místa v Chebu patří bývalá tržnice i kasárna

Základní škola Hlávkova dlouhodobě spolupracuje s Hospodářskou komorou Karlovarského kraje. Její členové se také přišli podívat na program na propagaci budoucí volby povolání. Dle ředitelových slov se totiž škola zaměřuje na polytechnické vzdělávání. „Kamion je putovní a je vybavený nejmodernějšími technologiemi a podle požadavků škol se zaměřuje na to, co daná škola vyžaduje. Je to svým způsobem trochu atrakce a zcela zdarma. Za to jsme rádi a pokud možno, vzdělávací akci využijeme i pro další žáky do budoucna,“ dodává Petr Mach.

Kamion v nejbližší době zavítá ještě do Františkových Lázní a do Ostrova.