VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kandidáti do voleb v Pramenech jsou zatím velkou neznámou

Cheb -Obyvatelé obce půjdou k volebním urnám 10. prosince, hlasovat se bude v penzionu.

27.10.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Patery volby bez kandidátů a 90 milionové dluhy. Tak vypadala ještě donedávna situace Pramenů na Mariánskolázeňsku. To by se však mohlo už zanedlouho změnit. Šesté volby se už totiž uskutečnit mají.

„Proběhla již registrace, do komunálních voleb v Pramenech kandiduje politická strana Lidové fórum,” potvrdila Jana Ježková z městského úřadu Mariánské Lázně.
Jde o celkem novou stranu, která byla u ministerstva vnitra zaregistrována v druhé polovině dubna letošního roku. O kandidátech zatím není nic moc jasné. I sídlo politické strany je až v Brně.

Podle informací z ministerstva vnitra není možné sdělit ke kandidátům nic bližšího, a to do doby, než budou vytištěné hlasovací lístky. Je jen jasné, že má být na listině pět osob. V době voleb musí mít všichni kandidáti trvalé bydliště v Pramenech.

A kdy se tedy bude volit? Obyvatelé budou mít šanci přijít k volebním urnám 10. prosince od 7 do 22 hodin, a to v jediné místnosti v penzionu U Nováka.
Pokud strana volby vyhraje, což je velmi pravděpodobné, může se začít řešit 90 milionový dluh, který obec má. Bez zastupitelstva totiž stát obci pomoci nemohl.
„Správce obce (který obec zatím vede - pozn. red.) nemůže uzavřít s věřiteli dohodu o splátkách s lhůtou splatnosti delší než 18 měsíců,” vysvětlila dřív Denisa Čermáková z ministerstva vnitra.

„Podle zákona stát za závazky obce neručí a provizorní správa obce státem nemůže být důvodem pro jednostranné oddlužování obcí, které se vlastním nezodpovědným hospodařením dostaly do finanční tísně,” uvedla již dříve, jaké je společné stanovisko ministerstva vnitra a financí.

„Zájmem státu nicméně je problematiku předlužených obcí konstruktivně řešit a obci Prameny byla z tohoto důvodu nabídnuta bezúročná návratná finanční výpomoc, která měla sloužit jako platforma pro jednání s věřiteli obce. Rovněž při vlastním jednání s věřiteli bylo Ministerstvo financí a Ministerstvo vnitra ochotno obci vypomoci. Pomoc státu však byla podmíněna nezbytnou součinností obce a ochotou jejích občanů převzít správu vlastních záležitostí a zvolit si vlastní plnohodnotné samosprávné orgány,” podotýkala Čermáková.

„Dokud se tak nestane, není možné obci Prameny v řešení její předluženosti účinně pomoci. Pomoc s řešením situace nabídl i Krajský úřad Karlovarského kraje,” dodala.

Autor: Václava Simeonová

27.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení