Sdružení místních ve Františkových Lázních hlásí, že kandidátku do komunálních voleb i program už nachystali. „V čele naší kandidátky jsou lidé, kteří se za poslední roky osvědčili v práci pro město,“ uvedl lídr ´Místních´ a současný františkolázeňský starosta Ivo Mlátilík.

„Kandidátní listinu pro nadcházející volby už jsme stanovili,“ reagoval na dotaz Deníku Milan Klabouch z františkolázeňské ODS. „Je složená spíše z takzvaných nových tváří. Nejsou na ní občané, kteří v předchozích letech ve vedení Františkových Lázní působili.

Podle radního Františkových Lázní Jiřího Pivoňky z ČSSD už mají v jejich straně připravenu kandidátku i program. „Teď prostě musíme počkat na vysvědčení od občanů, které se dozvíme 16. října,“ usmíval se.

Radní Františkových Lázní Václav Fircák a předseda tamní základní organizace KSČM se vyjádřil, že kandidátku už přichystali a v jejím popředí jsou opět ti, kteři nyní aktivně působili a pomáhali ve vedení města.

„Kandidátku zatím nemáme schválenou,“ uvedl Tomáš Kubát, předseda základní organizace Cheb a předseda krajské organizace Strany zelených. Kdo se na ní objeví, by mělo být jasné do 14 dnů. „Jistě v ní budou figurovat jak jména, která lidé znají z voleb do Senátu či ‚kraje‘, tak také nové tváře.“

Strana svobodných občanů zatím nemá svou chebskou kandidátku ještě zcela uzavřenou. I přes to už je jasné, že bude chebským lídrem do voleb do zastupitelstva Václav Jakl, současný zastupitel, bývalý starosta a lídr strany ve volebách do poslanecké sněmovny. „Druhé místo bude patřit Gabriele Lickové, která také již kandidovala do poslanecké sněmovny,“ sdělil Václav Jakl. I ve Straně svobodných občanů by ale měli nastoupit nováčci.

Téměř jasno je také u komunistů. „Chebskou kandidátku jsme v podstatě sestavili,“ potvrdil Jan Votruba, předseda městského výboru KSČM Cheb. „Půjde o kombinaci nových i osvědčených lidí.“ Jména zveřejní, až ji zaregistrují, tedy po 15. srpnu.

Sestavenou a schválenou kandidátku městskou konferencí už mají chebští sociální demokraté. První místa obsadí současní zastupitelé, a to Pavel Vanoušek (lídr do voleb do chebského zastupitelstva), Vladimír Hartmann a Martin Kroupa.

Také občanští demokraté mají jasno. V Chebu se na kandidátce představí nové tváře i ti již dobře známí. První místo obsadí Jan Svoboda, druhé Tomáš Linda, třetí pak Jiří Strádal. „Program máme v podstatě hotový,“ řekl Jan Svoboda, současný starosta Chebu. Podle jeho slov hlavní cíle zůstávají stejné. Dodal také, že vítá dobrý nový pohled mladých tváří.

Volba pro město v Chebu kandidátku zatím tvoří.

Ašský Pavel Klepáček (nezávislý) řekl: „Jsem na radnici za Hnutí pro zdravý sport a prosperitu a pod touto hlavičkou budeme kandidovat i v letošních volbách. Už jsme měli jednání s kandidáty a připravujeme pořadí na kandidátce, na které se objevím i já. Mám na radnici spoustu rozdělané práce, kterou bych chtěl dokončit. Naše sdružení se bude opět snažit prosadit do vedení města.“

„Jména na kandidátce jsou podobná jako v předchozích volbách. Teď se bavíme o tom, jak bude vypadat volební kampaň. I já se budu snažit, abych se znova objevil na radnici v novém volebním období,“ neskrýval Václav Ponikelský (ašská ODS).

(kuč, sim, šma)