Do voleb do obecního zastupitelstva se totiž rozhodla kandidovat strana Lidové fórum. Nyní ale strana v čele s Jiřím Pokorným couvá.
Na radnici v Mariánských Láních došel dopis, kde strana ustupuje ze svého záměru. Podle listu dospěli kandidáti k názoru, že nejsou schopni splnit úkoly, které by na zastupitelstvo byly kladeny.

Na volby, které se uskuteční dnes 10. prosince, je ale vše připravené a nebude se na tom nic měnit. „Dopis přišel až po zákonném termínu pro odstoupení,” uvedl tajemník mariánskolázeňské radnice Miroslav Jašíček. „Termín pro odstoupení je osmačtyřicet hodin před konáním voleb,” řekl s tím, že čas vypršel ve čtvrtek 8. prosince v sedm hodin ráno. Dopis ale přišel později, tím pádem se volby uskuteční podle plánu 10. prosince od 7 do 22. hodin.

Už pět pokusů o volby do zastupitelstva ztroskotalo na nezájmu místních obec vést. Ani strana Lidové fórum není místní. Sídlo této politické strany je až v Brně. Navíc její zástupci neuskutečnili ani slibované setkání s místními občany. „Čekali jsme na to,” řekl občan Pramenů, který si nepřál být jmenován. „Chtěli jsme vědět, co zamýšlejí dál. Podle mého k volbám nikdo nepůjde a bude to stejné jako v minulých letech. Je smutné, že to říkám, ale je mi to tak trochu jedno. Já tady už dožiji a ti, co mohli, dávno utekli.”