Nový stacionář slouží od ledna pacientům na jednotce intervenční kardiologie v rámci radiologického oddělení Nemocnice v Karlových Varech Karlovarské krajské nemocnice. Nový stacionář se čtyřmi lůžky vybudovalo radiologické oddělení ze sponzorských darů.

„Pacienti zde mají k dispozici čtyři lůžka, bezbariérovou toaletu a velkoplošný televizor. Všichni jsou po celou dobu pobytu, který se pohybuje od jedné do šesti hodin, pod dohledem zkušeného personálu,“ uvedl primář radiologického oddělení karlovarské nemocnice Jiří Hofmann.

Stacionář na radiologickém oddělení slouží pacientům, kteří se podrobují miniinvazivním operacím na cévách dolních končetin, krčních tepen, žlučového systému a cévních spojek pro hemodialýzu.

„Dále zde ošetřujeme pacienty po zákrocích na ledvinných cévách, pacienty po implantacích speciálních katetrů pro hemodialýzu a po aplikaci cytostatik(portů),“ vyjmenoval spektrum pacientů primář Hofmann.

Ročně stacionářem projde velké množství pacientů, kteří přicházejí na vyšetření jak ambulantně, tak i ti hospitalizovaní.