Lidé, kteří by chtěli zavítat letecky do Vídně, už budou moci cestovat přímo z Karlových Varů. Podle náměstka hejtmana Petra Navrátila to potvrzují nadějná jednání i zájem města Karlovy Vary záměr podporovat.

„Určitě jsme se při jednání s magistrátem, Asociací cestovních kanceláří ČR a leteckou společností Job Air – Central Connect Airlines shodli, že by to bylo velmi dobré zkvalitnění nabídky letiště,“ konstatoval náměstek.

Podle něj by let do Vídně měl začít fungovat nejpozději od 1. června.

„Nastavíme této společnosti výhodné podmínky pro rozjezd této linky. Pokud by třeba letadlo ze začátku nebylo zcela zaplněné, tak poskytneme například padesátiprocentní slevy na přistávací poplatky a podobně. Primátor Petr Kulhánek také přislíbil podporu města i v oblasti marketingu,“ dodal.

Z Karlových Varů do Vídně by mělo zájemce přepravovat letadlo s kapacitou třiceti tří míst. „To je myslím přiměřený počet, který by se mohl v pořádku naplnit. Navíc je to velmi dobré letecké spojení pro zájemce o návštěvu Vídně a z ní pak dalšího cestování,“ sdělil hejtmanův náměstek.

Vídeň však nebude na seznamu nových linek jediná. Připravují se také lety do Jekatěrinburgu od 23. března.

„Dále se začne od 21. dubna létat do Kyjeva a od 27. března též do Baku v Ázérbajdžánu. Také se budou navyšovat počty některých stávajících letů,“ doplnil Navrátil.

(jah,kop)