VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj vyhlásil druhou výzvu předkladatelům grantových projektů

Karlovarský kraj –Pro žadatele v rámci oblasti podpora nabídky dalšího vzdělávání se koná také seminář.

5.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

V pořadí už druhé kolo výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) vyhlásil 22. listopadu Karlovarský kraj. Zahájení přijmu žádostí v listinné podobě je od 27. prosince. Předkladatelé musí podat své žádosti nejpozději do pátku 7. ledna do 12 hodin.

„Rozhodující je čas doručení. Všechny žádosti doručené po stanoveném termínu nebudou převzaty. Žádosti musí být doručeny osobně na oddělení grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje,“ konstatovala projektová manažerka Linda Zábrahová. Globálním cílem OP VK je rozvoj vzdělanostní společnosti za účelem posílení konkurenceschopnosti České republiky prostřednictvím modernizace systémů počátečního, terciálního a dalšího vzdělávání, jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení a zlepšení podmínek ve výzkumu a vývoji.

Specifickými cíli, jež představují cesty, které povedou k naplnění globálního cíle, jsou v OP VK například rozvoj a zkvalitňování systému počátečního vzdělávání s důrazem na zlepšení klíčových kompetencí absolventů pro zvýšení jejich uplatnitelnosti na trhu práce a zvýšení motivace k dalšímu vzdělávání či posílení adaptability a flexibility lidských zdrojů jako základního faktoru konkurenceschopnosti ekonomiky a udržitelného rozvoje ČR prostřednictvím systému dalšího vzdělávání.

Pro žadatele v rámci oblasti podpora nabídky dalšího vzdělávání se koná také seminář. „Zveme na seminář, který bude věnovaný přípravě žádostí do druhého kola výzvy k předkládání žádostí o finanční podporu z OP VK. Ten se uskuteční ve čtvrtek 16.12.2010 v zasedací místnosti 218A Krajského úřadu Karlovarského kraje. Pro účast na semináři je nutné vyplnit přihlášku a zaslat ji nejpozději do 8. prosince,“ dodala projektová manažerka.

Vyplněná přihláška se musí zaslat na e–mailovou adresu barbora.horova@kr-karlovarsky.cz nebo kamila.vostova@kr-karlovarsky.cz. Počet účastníků této akce je omezen kapacitou zasedací místnosti. „Aby byla účast zajištěná, je nejlepší zaslat přihlášku co nejdříve,“ uzavřela.

Další jakékoliv informace poskytuje oddělení grantových schémat odboru investic a grantových schémat Krajského úřadu Karlovarského kraje ve Dvorech.

Co je to Operační program

Vzdělávání pro konkurenceschopnost:Jedná se o program, v jehož rámci je možné v letech 2007-2013 čerpat finanční prostředky z Evropského sociálního fondu (ESF), jednoho ze strukturálních fondů Evropské unie.

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

(dir–kop)

5.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení