Většina obyvatel Karlovarského kraje se v úterý ráno musela potýkat s problémy. Ve většině regionu totiž došlo k výpadku elektrického proudu, což způsobilo například i zdravotní potíže lidem, kteří jsou napojeni na oxygenátory. Hasičský záchranný sbor tak ihned začal zajišťovat transport a distribuci generátorů k těmto pacientům.

„Dnes ráno kolem 8.30 došlo k výpadku proudu na transformátoru ve Vítkově. Co bylo příčinou, v tuto chvíli ještě nevíme. Do půl hodiny jsme začali dodávky elektřiny opět obnovovat,“ informovala mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová.

Záchranáři zasahují u pracovního úrazu. Foto: ZZSKVK
Železné schody spadly ve Třech Sekerách na nohy muži, je vážně zraněný

Podle ní zůstala bez elektřiny většina území Karlovarského kraje, přičemž byly jednotlivé trafostanice opět nastartovány do provozu. Jak před 10 hodinou dopoledne dodala, elektřina už by měla všude opět fungovat.

„Na celém území kraje máme hlášeno dvacet událostí. Jedná se o zajištění náhradních zdrojů elektřiny, nejčastěji se jedná o osoby v zaseknutém výtahu. Zároveň evidujeme zvýšený počet volání na tísňové linky s žádostí o pomoc. Nemáme informace, že by v souvislosti s výpadkem elektřiny došlo ke zranění,“ uzavřel mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.