Vedení Karlovarského kraje k nabídce nezaujalo příliš vstřícný postoj a hejtman Petr Kulhánek (STAN) zvažoval podpořit světový šampionát žen pouze několika sty tisíci korunami. S tímto postojem nesouhlasí například hokejový trenér Karel Mlejnek ze Sokolova, který aktuálně vede extraligový Litvínov.

„Jednoznačně podporuji pořádání MS žen v ledním hokeji v Karlových Varech. Jedná se totiž o expandující odvětví ženského sportu, a to nejen z pohledu české reprezentace. Dále jde také o obrovskou propagaci celého Karlovarského kraje,“ sdělil extraligový kouč s tím, že by Karlovy Vary měly ještě o pořadatelství prestižního turnaje zabojovat.

Možností pořádání MS žen v ledním hokeji se zabývali i krajští zastupitelé. Ti se podivovali nad tím, že nebyli o nabídce vůbec informováni. Materiál dokonce nebyl ani ve sportovní komisi, která je poradním orgánem kraje.

Obhájce obžalovaného diskutuje se svým klientem.
Tragédie u hranic: Soud řeší znásilnění a vraždu desetileté dívky

„O možnosti jsem věděl od hejtmana, ale jako komise jsme žádný materiál nedostali a proto bylo složité se tím oficiálně zabývat,“ uvedl k možnosti pořadatelství Karlových Varů předseda krajské sportovní komise Jakub Novotný a dodal: „Nepřísluší mi hodnotit postup vedení kraje. Osobně se stavím vstřícně k pořádání každé velké sportovní akce, které v našem kraji chybí. Na druhou stranu je ale třeba zvážit všechna pro a proti a na to jsem neměl a nemám dostatek informací.“

Podobný názor má i řada dalších oslovených krajských zastupitelů, kteří by konání světového šampionátu v Karlových Varech rozhodně podpořili a bojovali by za jeho uskutečnění právě v Karlovarském kraji. „O nabídce jsme měli být minimálně informováni a měli jsme se mít možnost se k tomu vyjádřit,“ dodal krajský zastupitel Jan Picka (hnutí VOK – Volba pro kraj).

Daniela Sládková