S jedním takovým klenotem přijel na čtvrtý ročník podzimního pikniku Felicií Miroslav Šoustek. A právě jeho vůz je dokladem toho, že za každou Felicií je ukrytý zajímavý příběh. Pan Miroslav přijel z Kladna a prozradil, že Felicii koupil už jeho tatínek v pražské Mototechně, když jemu samotnému bylo deset měsíců. Jde o rodinný poklad. „Tenkrát stálo v dubnu 1960 rovných 44 tisíc sto korun. Z toho dva tisíce sto korun byla příplatková cena na laminátovou střechu,“ říká s tím, že dodnes mají k rodinnému pokladu původní fakturu z Mototechny.

Zástupci krajů se dohodli s železničáři na patnáctileté spolupráci
Zástupci krajů se dohodli s železničáři na patnáctileté spolupráci

„Za tu cenu byl tenkrát malý rodinný dům,“ usmívá se. Jeho Felicie jela dokonce jako předvoj v koloně před závodem L'Etape Czech Republic by Tour de France, tedy populárního cyklistického závodu. „Rozdávali jsme reklamní předměty po celé sto čtyřicet kilometrů dlouhé etapě. Začínalo se v Praze na Strahově, projeli jsme Lány, pak i Brdské lesy a vraceli jsme se zpět na Strahov. Organizátorům se to moc líbilo a na příští rok jdeme zase.“

Zdroj: Antonín Hříbal

Sedmdesát pět tisíc kilometrů má najeto Felicie, se kterou z Plzně přijel Jan Treml. „Pro zákazníka má tato Felicie i nadstandartní výbavu jako je rádio a přední mlhovky. Najeté kilometry lze doložit, dříve totiž majitel musel do technického průkazu pravidelně každý rok zapisovat ujetou vzdálenost. Vůz jsme koupili od vdovy po původním majiteli,“ vypráví.

Podzimní piknik s Felicií 2023 pořádal plzeňský Felicia Coupe klub. „Sraz účastníků byl v Konstantinových Lázních odkud pak řidiči se svými veterány dojeli na Krasíkov, poobědvali v Mnichově a zastavili se v Kynžvartu, kde byla pro ně připravena prohlídka zámku,“ uvedla za pořádající klub Romana Šolajová. Dodala, že vozidel se letos sjelo dvacet osm a krom podzimních pořádají i jarní pikniky.