VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Každoroční pochod za Pepíkem se konal i letos

Cheb – Podél cesty čekají na účastníky pochodu rozličné úkoly a odměny za ně. 

20.3.2012
SDÍLEJ:

Pochod za Josefem, akce pro všechny členy i nečleny občanského sdružení Rokršti, se stal již tradiční součástí březnových aktivit tohoto sdružení. Letos se konal již podeváté. Foto: Deník/ Martin Rejsek

Pochod za Josefem, akce pro všechny členy i nečleny občanského sdružení Rokršti, se stal již tradiční součástí březnových aktivit tohoto sdružení. Letos se konal již podeváté. 

Jedná se o noční pochod, na jehož přípravě se podílí vždy někdo z mladších členů sdružení.

„Trasa nebývá nikterak dlouhá a náročná, obvykle jde o vzdálenost přibližně pěti kilometrů,“ řekla Alena Fialová, vedoucí sdružení. „Cíl nikdo z účastníků, kromě pořadatelů, nezná. Vždy navštěvujeme Josefy, kteří s naším sdružením nějak spolupracují. Ti musí připravit pro své hosty nějaké občerstvení a zábavu,“ dodala.

Podél cesty čekají na účastníky pochodu rozličné úkoly a odměny za ně. „Pamatuji si na pochod v roce 2009, to jsem ho připravoval společně s dalšími dvěma kamarády,“ vzpomíná osmnáctiletý Filip Švára, dlouholetý člen sdružení.

„Celou akci jsme připravili trochu podle sci-fi románu Den trifidů od Johna Wyndhama. Všechny účastníky jsme do příběhu zasvětili autentickou nahrávkou, kterou jsme k této příležitosti vytvořili. Téměř všem jsme zavázali oči šátky, takže byli jakoby slepí, protože v nesprávný čas vzhlédli k noční obloze, kde se v tu dobu děly podivné úkazy. Vedlo je pouze pár vyvolených, kteří se v osudný den nepodívali na oblohu a neoslepli. Ti vedli celou skupinu až za Pepíkem, kde byli vyléčeni ze slepoty,“ dodává.

„Pochodů se účastním rád každým rokem, ten letošní se mi opět moc líbil,“ řekl Petr Hasoň, jeden z účastníků. „Na tuto akci chodím, protože mám možnost se setkat s kamarády, které jsem kvůli časovému vytížení dlouho neviděl. Letos jsme opět sedli k ohni, zpívali písně k táboráku a povídali si historky,“ dodává.Autor: Martin Rejsek

20.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení