Nyní už je jasné, že nejvyšší částku nakonec získalo centrum Mateřídouška, poskytující sociální služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením a lidem s poruchou autistického spektra. S prázdnou neodešli ani zástupci Hospice Sv. Jiří a Sociální služby v Kynšperku nad Ohří.

Denní centrum získalo 30 tisíc korun. „Právě budujeme nové zařízení pro lidi s nejtěžším postižením v Sokolově. Peníze použijeme na speciální terapie pro naše klienty,“ řekla ředitelka Denního centra Mateřídouška Věra Bráborcová.

O rozdělení financí jednotlivým organizacím z Karlovarského kraje se rozhodovalo celý minulý měsíc v rámci akce Každý krok pomáhá. A zapojilo se do ní přesně 2001 lidí. Ti chodili pro svou charitu; pravidelně zapisovali, kolik kroků ušli zapisovali, co udělali pro svoje zdraví. Nakonec měl druhý nejlepší výsledek virtuální tým Hospice Sv. Jiří, který nabízí zdravotní, psychickou, sociální a duchovní péči a podporu umírajícím a jejich rodinám. Získal tak 20 tisíc korun. Třetí příčka a odměna 10 tisíc korun patřila Sociálním službám v Kynšperku nad Ohří, které nabízejí pobytové služby pro seniory a osoby starší 60 let s různými typy demence.

„Pokud bychom sečetli všechny účastníky karlovarského kola akce Každý krok pomáhá, pak by společně ušli 313 tisíc kilometrů, na což potřebovali celkem 448 401 266 kroků,“ říká Mario Böhme, vedoucí obchodního odboru Oborové zdravotní pojišťovny. „To je jenom o málo míň k tomu, aby společně v součtu došli z Chebu až na Měsíc,“ dodává Böhme.

Do akce Každý krok pomáhá se může zapojit každý na www.kazdykrokpomaha.cz. Registrace je rychlá a snadná. Účastníci se řadí do virtuálních týmů jednotlivých organizací a pak jen vyplňují, kolik kroků ušli. Můžou svoje výkony srovnávat s ostatními, vytvářet týmy a mohou si také stanovit osobní cíl, kolik chtějí denně ujít.