Toužíte po změně? Přihlaste se! Chebský deník připravil pro všechny své čtenářky projekt s názvem ‚Proměna s Deníkem'. Chcete změnit svůj účes? Přivítaly byste radu, jak se líčit? Zažijte odpočinkové odpoledne s chebským kosmetickým salónem StudioM (Mánesova 47). Stačí málo! Pošlete nám svou fotografii a napište pár slov o sobě (věk, záliby, zaměstnání a co od proměny čekáte). Pokud vás naše odbornice ze StudiaM vyberou, můžete se těšit na skvělý zážitek. Další Proměna se uskuteční 25. října v 9 hodin (termíny nelze měnit, myslete na to prosím při přihlášení do projektu). Přihlásit se mohou všechny slečny a dámy z regionu, od Aše po Teplou. 

Přihlášky posílejte na e-mail: redakce.cheb@denik.cz. Uzávěrka přihlášek do další Proměny je 20. října (pro nemoc se zářijová Proměna neuskutečnila, proto se bude vybírat i ze žen, které se hlásily na tuto).

Jméno Ivety Forchové Chlebcové se v Deníku objevuje poslední měsíce pravidelně. Aby ne, právě její zkrášlovací salon se stal partnerem projektu Proměna s Deníkem, kterou absolvovaly už tři dámy z Chebska. A protože se čtvrtá proměna pro nemoc neuskutečnila, Deník nabízí pohled do zákulisí, přímo do StudiaM.

Kadeřnice, to je vysněné povolání mnoha holčiček. Bylo to tak také u vás?

Nevnímala jsem, že bych jako malá chtěla být kadeřnicí. Ten nápad padl až při vyplňování přihlášek na školy, že by mě to mohlo bavit. Naštěstí jsem se trefila a moje práce mě baví moc. Zpětně když si prohlížím fotky z dětství hodně často jsem zachycená, jak někoho češu, a vzpomínám na spousty a spousty ostříhaných panenek. (smích) Takže by se dalo říct, že jsem kadeřničinu v sobě už měla, jen jsem si to neuvědomovala.

A co v současné době letí?

Co se vlasů týče, tak poslední trend je ombré barvení a dlouhodobě přirozená krása a lesk zdravých vlasů. V kosmetice je to pak stále permanentní prodlužování a zahušťování řas. S přicházejícím podzimem je žádaný chemický peeling, který má za cíl obnovit produkci kolagenu, stimulovat regeneraci pleti a tím ji omladit, dále zlepšit stav mastné pokožky a aknózních projevů, zmenšit velikost pórů a zjemnit povrch pleti, zmírnit či zcela odstranit nadměrnou pigmentaci a barevně pleť sjednotit.

Poradila byste tedy našim čtenářkám, jak o sebe nejlépe pečovat?

Vlasy je třeba určitě stejně jako pleť hydratovat, hydratovat a zase hydratovat. Profesionální péče na vlasy je oproti té z drogerie bez parabenů, silikonů, těžkých kovů a kovové soli. Kadeřník vám ušije péči přesně na míru, kdežto v drogerii je jeden šampon uzpůsoben velmi všeobecně. Profesionální produkty mají jiné podmínky výroby a dávají nemalé investice do výzkumů. V drogerii si především platíte velkou reklamu v televizi, krásný barevný obal, místo v regálu v úrovni očí a tvář modelky, která si daný produkt 'sama' doma aplikuje, je z toho nadšená, a navíc má krásné, zdravé a husté vlasy. To vše nám navíc naservíruje s velikým úsměvem. (smích) No a těch zbylých pár korun je hodnota a kvalita daného produktu. To samé platí pro kosmetiku na obličej. Proto nejlepší péče na doma je péče, kterou vám poradí vaše kadeřnice, kosmetička, a určitě pravidelné návštěvy v salonech potěší nejen vaše vlasy a pleť, ale vašeho ducha ve formě relaxace a věnování se chvíli jen sama sobě.USMĚVAVÝ TÝM odbornic ze StudiaM nabízí komplexní služby: kadeřnictví, pedikúru, manikúru, kosmetiku, ale také masáže.

Váš salón nenabízí jen kadeřnické a kosmetické služby. Lidé si u vás mohou zajít také na masáže, manikúru a pedikúru, čímž nabízíte opravdu pestrý záběr služeb. Co vy sama hodnotíte jako největší úspěch celého salonu?

Můžeme se pochlubit tím, že začínáme pátý rok a klienti se k nám rádi vrací, což je pro nás důkaz úspěchu. A jako další úspěch beru i to, že náš tým byl vybrán Chebským deníkem do projektu Proměna.

A čemu se vy sama věnuje v práci nejraději?

Nejvíc mě baví, když je práce za mnou vidět, takže momentálně projekt Proměna. Když klientka odchází spokojená, je to pro mě největší odměnou. Drdoly a různé výčesy češu nerada, stejně jako všechny moje kamarádky kadeřnice. Ale nevěst a maturantek mám každoročně několik, tak věřím, že jsou spokojené.

Prozradila jste, že fungujete pátou sezonu. Prozraďte, jak začalo vaše podnikání. A podle čeho jste vybírala název salonu?

Začala jsem jako 'OSVČ' pracovat v dubnu 2008 v penzionu u Františkových Lázní. Tam jsem vydržela rok, nebylo vše podle mých představ, a tak jsem začala shánět vhodné prostory v Chebu. Už kvůli časové náročnosti skloubit mateřství a podnikání. Začala jsem pracovat, když mému synovi byly pouhé 4 měsíce… V dubnu 2009 jsem otevřela StudioM. Představu jsem měla jasnou nabízet více služeb, které se doplňují. Rok jsem zde pracovala sama a sháněla kolegyně. O rok později jsem rozšířila služby studia o kosmetiku, brzy o masáže a tento rok po celkové rekonstrukci studia o pedikúru. Název vznikl na poslední chvíli, věděla jsem, že nechci název studia obsahující jakékoliv jméno. Pořád jsem nenacházela nic vhodného, tak mě napadlo M, protože se nacházíme v Mánesově ulici je to jednoduché a krátké.

Podnikat v dnešní době ale není žádný med. Co je v tomto oboru největší komplikací?

Největší překážkou v našem oboru je obrovská konkurence a do začátku jistě velmi vysoké náklady na provoz, které ne všichni zvládnou utáhnout v době, než si vytvoří klientelu.