VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ke slovu přijde pyrotechnika, záchranáři jsou v pohotovosti

Chebsko -Oslavy Silvestra znamenají pro hasiče pravidelně nejkritičtější noc v roce

31.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Alena Šatrová

Chebsko – Silvestrovská noc patří pro záchranářské složky k těm nejkritičtějším a Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje je v plné pohotovosti.
„Při používání zábavní pyrotechniky by všichni měli být maximálně opatrní.

Nejen že zde hrozí nebezpečí úrazu, ale i vysoké nebezpečí vzniku požáru. Používání pyrotechniky v uzavřených prostorách je vyloženě hazard, nesprávné používání v otevřeném prostranství také může způsobit velké škody,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

„V celé republice stoupá počet událostí během silvestrovské noci a ani Karlovarský kraj není výjimkou. Během loňské oslavy příchodu nového roku hasiči řešili i událost, kdy při amatérském ohňostroji došlo k popálení dvou osob.

Vzhledem k dostupnosti těchto nebezpečných ´hraček´ je z pohledu hasičů silvestrovská noc jednou z nejkritičtějších v celém roce. Na všech stanicích i na operačním středisku slouží hasiči v plném stavu,“ informoval a přidal několik rad:

„S pyrotechnikou manipulujte zásadně na volném prostranství, v dostatečné vzdálenosti od dalších objektů, aby nemohlo dojít například k vniknutí výbušnin do oken či zapálení střechy.

Obzvláště rizikové jsou pak prostory blízko zdravotnických či školských zařízení. Se zábavní pyrotechnikou se samozřejmě nesmí mířit na lidi. Neodpalujte znovu pyrotechniku, která již jednou selhala. Se zábavní pyrotechnikou nesmíte manipulovat, pokud jste pod vlivem alkoholu, popřípadě dalších drog. Obzvláště varovné jsou i pokusy některých lidí odpalovat pyrotechniku zasazenou do skleněné láhve. Tento experiment může způsobit vážná, až smrtelná zranění,“ varoval.

Každý rok k úrazům způsobených pyrotechnikou vyjíždí i záchranná služba. „Rady jsou všeobecně známé,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Hutta. „Bohužel se vždy najde někdo, kdo si například rachejtle vyrábí doma. Takovéto pokusy nezřídka končí popáleninami rukou či obličeje,“ dodal.

NATAŠA VAVŘÍKOVÁ ŠMATOVÁ
JANA BEŽÁKOVÁ

31.12.2010
SDÍLEJ:
Zámek Kynžvart.

Vzácné poklady na vlastní oči

Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení