Nový Camping Amerika, který byl zbudován za sumu přesahující 40 milionů korun, se nachází v lokalitě, kde v minulosti fungoval velice vyhledávaný a oblíbený stejnojmenný autokemp. Ten však již vybavením nevyhovoval moderním technologickým a ubytovacím požadavkům, jeho provoz byl ukončen a na stejném místě se vybudoval zcela nový areál, mimo jiného také s vlastní restaurací. Kemp chce navázat na tradici proslulého zařízení, hodlá ji však obohatit o dnes již nepostradatelné vybavení a služby.

Hosté slavnostního zahájení, kromě ostatních nezbytných moderních vymožeností, obdivovali zejména šest čtyřlůžkových chatek bez vlastního sociálního zařízení a třináct čtyřlůžkových chat i s vlastním sociálním zařízením.

„Moje vize v tomto zařízení vycházejí z původní koncepce vedení města, které před lety ústy svého starosty Ivo Mlátilíka deklarovalo snahu o zvýšení podílu mladších lidí mezi návštěvníky Františkových Lázní," uvedl ředitel autokempu Vojtěch Matoušek.

„Ještě před zahájením provozu se na možnosti pobytu informovaly školní a sportovní kolektivy, potěšující je i počet mladých rodin s dětmi. V tomto směru jsem tedy velkým optimistou. Provoz autokempu je velkou šancí pro podnikatele především v lázeňském centru, přivede jim nové hosty a zákazníky," dodal ředitel, který dle svých slov jisté zkušenosti s provozováním podobných objektů jistě má. Naposledy jsem byl například zodpovědný za fungování jednoho úspěšného šumavského hotelu," dodal.

Podle Jiřího Vosaly z Františkových Lázní, který se slavnostního otevírání sezóny v kempu účastnil, je právě tohle zařízení velkou šancí pro omlazení klientely a vůbec hostů celého města. „Sám už jsem byl třeba svědkem situace, kde se na Ameriku dotazovala skupinka mladých Holanďanů," řekl.