Kiwanis klub v Chebu patří k nejlepším v republice. Práci jeho členů v těchto dnech ocenil v americkém Indianapolis prezident Kiwanis International Stephan Siemens.
„ Ačkoli v České republice v současnosti funguje šestadvacet aktivních Kiwanis klubů, stále se najdou lidé, kteří neví, že hlavním smyslem naší činnosti je pomoc dětem a mladým lidem,“ posteskla si jedna ze členek chebského Kiwanis klubu Ivana Šmerdová.

Kiwanis klub Friedrich Barbarossa v Chebu funguje od února 2002. Od té doby se jeho členové věnují hned několika projektům. Jedním z nich je Osobní asistence. „Díky tomuto projektu se mohou handicapované děti učit v normálních školách společně se svými vrstevníky,“ vysvětluje Ivana Šmerdová. „Dalším projektem je Herna, kde se postižené děti rozvíjí prostřednictvím rukodělné práce, zpívání, rehabilitace. Také zde poskytujeme krátkodobé hlídání handicapovaných dětí v případě, že rodiče potřebují navštívit úřady či lékaře.“
Fungování osobní asitence v praxi si mohl na vlastní kůži vyzkoušet například fyzicky postižený dnes už jedenáctiletý Pepíček. „Když měl jít do školy, nejvíc mi pomohli právě lidé z Kiwanisu. Jen díky jejich práci mohl můj syn chodit do školy s ostatními dětmi,“ vzpomíná Pepíčkova matka Lenka Žabková.
Členové chebského Kiwanis klubu pracují i na projektu Bezbariérové plavání. S velkým ohlasem se také setkává jejich každoroční letní tábor, kde se setkávají nejen děti s různými druhy a stupni postižení, ale i děti z chebského dětského domova, děti z běžných rodin a děti z partnerské organizace v Německu. Chebský Kiwanis klub se také zapojil do mezinárodního projektu Panenka, který pomáhá dětem překonat stres spojený s pobytem v nemocnici.