"Nejdéle jsem ve svém životě pracovala v textilním závodu Tosta na takzvaném Novém Městě v Chebu, pak už jsem šla do důchodu," sdělila Antonie.

Její manžel naproti tomu pracoval mnoho let v chebské pobočce závodu Hnědouhelné doly a briketárny (HDB).

„Mimo to jsem přibližně 15 let pracoval jako kominík," podotkl Ludvík Kliment.

Když je však Ludvík s přáteli, neváhá a hned vyndavá kytaru, na kterou celý život hraje a stala se jeho koníčkem. „Hraji na ni velmi rád, především když se setkáme s přáteli. Zazpíváme si a hned je nám veseleji," sdělil Ludvík Kliment.

V létě se zase manželský pár často vydává do lesa na houby. „Sbíráme je několikrát během letních měsíců. Kromě toho, že některé si zpracujeme hned čerstvé, mnoho z nich si nakrájíme a nasušíme, abychom měli následně například do polévky," poznamenala Antonie Klimentová. A jaký je jejich recept na dlouholetý vztah?

„Především je to velká tolerance a pevné nervy. Všechny problémy se dají vyřešit, když máte vedle sebe někoho, o koho se můžete opřít, nic není překážkou," sdělil Ludvík Kliment. „Dnešní doba je velmi zrychlená, všichni by chtěli mít všechno hned, a především je hodně lidí, kteří nejsou tolerantní," dodal Ludvík.