Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klub logických her zahájil místopředseda Menzy

Cheb -Klub bude fungovat každý čtvrtek v budově SCHŠ pro zájemce z řad žáků školy, ale i veřejnosti.

10.10.2011
SDÍLEJ:

DEN PLNÝ HER, který se konal na Svobodné chebské škole, byl návštěvnicky velmi úspěšný. Akce symbolicky zahájila pravidelný Klub logických her. Foto: Eva Marešová

Den plný her připravili pro školáky i ostatní zájemce učitelé na Svobodné chebské škole (SCHŠ). Akce byla slavnostním začátkem činnosti Klubu logických her, který se nově na škole otevírá.

„Klub bude fungovat každý čtvrtek v budově SCHŠ pro zájemce z řad našich žáků, ale i veřejnosti,” uvedla pedagožka školy Eva Marešová, která kroužek povede společně s Janou Tomášovou. „Členství v klubu je bezplatné, návštěvníci mohou chodit pravidelně nebo nahodile, a to v době kdykoliv ve čtvrtek mezi 15. a 17. hodinou.”

Jak vysvětlila, v plánu mají do budoucna také pravidelné turnaje ve vybraných hrách.

„Věk účastníků není omezen žádnou věkovou hranicí, uvítáme jak šikovné předškolní děti, tak školáky, kteří mají zájem trávit čas hrou s kamarády,” podotýkala Eva Marešová. K dispozici by tam mělo být kolem 30 her různého zaměření – solitérní, logické, karetní nebo třeba zábavné deskové hry pro více hráčů. „Smyslem deskových a logických her je rozvoj prostorové představivosti, fantazie, postřehu, rychlého úsudku, logiky, strategie, ale i začlenění do kolektivu dětí různých věkových kategorií, komunikace a spolupráce mezi nimi,” dodala.

Den plný her zahájil Petr Čavojský, místopředseda Menzy ČR. Na akci přišli také zástupci chebské radnice nebo Ellen Mlátilíková z Pedagogicko psychologické poradny Cheb, která rodičům poskytovala rady a informace o práci s nadanými dětmi.

Autor: Václava Simeonová

10.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení