Klub důchodců, jehož zřizovatelem je chebský městský úřad, oslaví letos již padesát let svého fungování.
Začínal díky iniciativě několika málo lidí v prostorách dnešní restaurace U Krále Jiřího v chebské Březinově ulici, zhruba po pěti letech přesídlil na Divadelní náměstí. Nyní sídlí v Evropské ulici.

„V klubu, kde sedíme, jsme už 35 let, takže to je další důvod k oslavě,“ říká dlouholetý vedoucí klubu Josef Záhorský.
„A sám mám jedno výročí. Jsem členem rovných třicet let,“ přiznává.
Zároveň zavzpomínal na začátky. Koncem sedmdesátých let nastoupil do funkce vedoucího odboru sociálních věcí tehdejšího Národního výboru a začal se zajímat o činnost klubu.

„Sehnal jsem například vanu, protože se tam scházeli lidé, kteří ještě v tehdejší domě žili v bytech bez sociálního zařízení, ač je to neuvěřitelné,“ vypráví.
Následovala pračka, mandl, barevná televize. Věci, které si tenkrát málokdo mohl dovolit koupit.

Dnes se senioři nescházejí kvůli tomu, aby se zde mohli vykoupat či vyprat si prádlo, ale proto, že chtějí být ve společnosti lidí se stejnými zájmy.
„V pondělí se scházejí paličkářky, v úterý se jeden týden konají vycházky, další týden se slaví narozeniny členů, ve středu je relaxační tělocvik, ve čtvrtek kroužek pletení, šití a háčkování,“ vypočítává Josef Záhorský.

Oslava kulatého výročí, na kterou jsou pozváni všichni stálí členové klubu, se uskuteční v pátek 5. října v sále Produkčního centra Kamenná. Na seniory čeká kromě slavnostního oběda také vystoupení mažoretek pod vedením Jaroslavy Novotné, hudební vystoupení dětí ze Základní umělecké školy v Chebu, či promítání diapozitivů s obrázky od vzniku klubu.
Své práce vystaví i šikovné paličkářky.