Podle statistik vyhovuje třetině mladých výdělečně činných lidí bydlet doma s rodiči. „Je to pohodlnější,“ sdělil pětadvacetiletý Jan Černý z Chebu.
Také mnoho mladých Chebanů neplánuje se od rodičů stěhovat. „Nemám moc volného času,“ pověděl jednatřicetiletý Martin Pech z Chebu. „Přítelkyni momentálně také nemám. Když přijdu domů, vím, že se nemusím starat o jídlo či domácí práce. Nemám důvod se od rodičů stěhovat.“

Podle námi oslovených Chebanů mají podobný názor více mladí muži než slečny. „Bydlím v podnájmu,“ řekla osmadvacetiletá Petra Dvořáková z Chebu. „Platím sice celkem vysoký nájem, ale mám větší soukromí. Také myslím, že mít svůj byt mi přineslo mnoho zkušeností s hospodařením,“ dodala.
V oblibě 'mateřského prostředí' mladými muži vidí některé Chebanky pohodlnost. „Vědí, že za ně maminky všechno udělají,“ pověděla pětadvacetiletá Jana Nová z Chebu. „Kdyby se odstěhovali do 'svého', ztratili by pohodlí. Přijde mi ale dost zvláštní, když bydlí třicetiletý muž u rodičů.“ A dodala, že sama se osamostatnila hned po nástupu do zaměstnání.