Oblíbené klusácké závody se konaly po osmnácti letech opět v Mariánských Lázních. „Byl jsem zvědavý, jak to zde bude po tak dlouhé době vypadat,“ pověděl František Starý, který do Lázní přijel až z Chebu. „Dříve jsem sem, na mariánskolázeňskou plochou dráhu také jezdil podívat – vybavilo se mi mnoho vzpomínek. Jen si myslím, že kdyby bylo hezké počasí, přišlo by víc lidí,“ pověděl.

Vydatný déšť potrápil i organizátory. „Počasí nás ale neodradí,“ ubezpečila hned zpočátku prezidentka České klusácké asociace Helena Pokorná.
I přes nepřízeň počasí přišlo mnoho lidí z celého Chebska. Nejeden návštěvník si vsadil na svého favorita. „Vůbec tomu nerozumím,“ smála se šestadvacetiletá Jaroslava Schmiedová z Mariánských Lázní. „Ale zkusila jsem štěstí a vsázela jsem podle jména koně. Podle toho to také dopadlo. Štěstí se mi vyhnulo,“ smála se.

Děti se také bavily. „Projela jsem se na koníkovi,“ povědělá pětiletá Terezka z Mariánských Lázní. „Moc se mi to líbílo. Chtěla bych mít taky takového doma,“ přála si malá slečna.

Pány kromě závodů lákaly také voňavé klobásy. „Jsou opravdu výtečné,“ řekl Cheban Martin Plemeník. „Jen doufám, že nejsou z nějakého koně,“ vtipkoval.

Na víkend si pořadatelé v Mariánských Lázních naplánovali celkem osm dostihů. Čtyři závody se běžely na vzdálenost 1 609 metrů, další tři na 2 100 metrů a zbývající na 3 200 metrů.