U příležitosti knih, vína a podzimu se sejdou zájemci o literaturu v chebském muzeu. Ač není Chebsko krajem vína, i zde se v minulosti konaly vinné trhy. Doba pokročila a namísto vinobraní se koná už sedmý ročník knihobraní.

Tématem toho letošního jsou Sudety – lidé, příroda a kultura českýma očima, očima českých autorů.
„Toto téma je úzce spjato s naším regionem a tak či onak se v našich programech objevuje,“ uvedla mluvčí chebského muzea Denisa Morkesová.
„V současné době právě souvisí s výstavou Zmizelé Chebsko, která se koná v muzeu, s doprovodnou výstavou dětských prací Příběhy Chebska, ale i s nově vydanými publikacemi našeho muzea Zmizelé Chebsko a Bolest v kameni.“
Na půdě chebského muzea se v sobotu 29. září od 9 hodin představí pracovníci muzeí a dalších institucí z celé České republiky. Přijedou všichni, kteří se nějakým způsobem zabývají tématem Sudet.

V hlavní roli bude pochopitelně literatura, a to nejen o Sudetech, ale také regionální, ta která se často nedostane na pulty běžných knihkupectví. Součástí knihobraní by letos poprvé měla být i prezentace muzeí z druhé strany hranic a rovněž jejich knižní produkce.
Ke zmiňovanému tématu patří i křest nové kuchařské knihy Kuchyně starého Chebu o tom, jak se vařívalo na tomto území. Součástí bude i přednáška s ukázkami. Autory knihy jsou Eva Dittertová (ředitelka chebského muzea – pozn. redakce) a Václav Malovický.

Odpolední program nezapomíná ani na nejmenší čtenáře. I pro ně je připraveno čtení a pohádkové představení, znalostní soutěž a další zábava.
„Myslím, že se bude opět na co těšit,“ souhlasila Jana Švecová z Chebu.
„Muzeum v posledních letech neustále pořádá zajímavé programy nejen pro dospělé, ale i pro děti. Určitě se přijdeme podívat.“

Komentář k tomuto článku najdete zde: