Učíte se anglicky, ale chybí vám, že řeč ve svém okolí neslyšíte? Tak to je pravý čas zamířit do chebské knihovny, ve které se bude čtenářům předčítat v angličtině každý měsíc.

A předčítání není to jediné, co knihovna pro své čtenáře nachystala. Zájemci si mohou půjčit také anglicky psané knihy.

„Městská knihovna v Chebu připravila ve spolupráci s místní jazykovou školou English Academy prezentace nového úseku knih se zjednodušenou četbou v angličtině," informovala ředitelka knihovny Martina Kuželová. „Setkání pro zájemce o prohlubování jazykových dovedností zábavnou formou se poprvé uskuteční v pátek 30. ledna od 18.15 hodin v půjčovně pro dospělé," uvedla.

S předčítáním veřejnosti v angličtině se v knihovně zpočátku počítá vždy po měsíci.

„Budeme moc rádi, pokud veřejnost využije možnosti seznámit se s nabízenými tituly i výhodami, které zjednodušená četba nabízí," uvedl ředitel školy Tomáš Fišer. „Možná, že nejen Chebští si nenechají ujít příležitost poslechnout si předčítání z knihy jednou z lektorek jazykové školy English Academy, rodilou mluvčí z USA."

Jazyková škola věnovala knihovně 39 titulů pro děti i dospělé z edice Penguin Readers zaměřené na zjednodušenou četbu v angličtině pohádky a různé příběhy, včetně detektivních, ale také Velkého Gatsbyho, Kmotra nebo povídání o New Yorku, Londýně i životě v Británii, myšlenky Billa Gatese a další.