„Základy každého ze sedmi obrazů, doplněných obláčky, zobrazil sprejem,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Chebu Martina Kuželová.

Černé obrysy pak domaloval štětcem. A samozřejmě že obrázky na stěnách jsou tematické. „U dívčích románů tak máme slečnu čtoucí love story, u fantasy mimozemšťana a například u naučných knih tvora v letadle,“ řekla Martina Kuželová.

Kromě toho přichystala knihovna další novinky. „Po prázdninách, kdy se tradičně vracíme k běžné otevírací době včetně sobot a provozu pobočky v základní škole na Zlatém vrchu, se dětské oddělení navíc otevírá veřejnosti také ve čtvrtek dopoledne,“ sdělila.

Všechny dopolední časy byly dosud vyhrazeny pouze akcím pro školy. A novinkou je také čas zahájení tradičních podvečerních akcí pro veřejnost v přednáškové místnosti chebské knihovny. Budou se konat vždy od 17.30 místo původních 18.15 hodin. „Věříme, že posun začátků dopředu uvítají lidé zejména ze vzdálenějších částí, kteří kvůli autobusovým spojům často opouštěli přednášky chvíli před koncem,“ dodala ředitelka.

Prvňáčky přivítali 1. září i na 6. ZŠ Cheb.
Prvňáčky na „Šestce“ přivítal ve škole i místostarosta Plevný