Centrem setkání muzejních knihovníků se stane v příštím týdnu od 16. do 18. října město Cheb. Na 150 lidí z oboru přijede na 31. seminář.
Zájem účastníků pracovníky chebského muzea překvapil. „Je beznadějně obsazeno, přesto mi volají stále další se slovy, že ještě v Chebu nebyli a chtěli by přijet,“ řekla Irena Michaláková z chebského muzea. „Program se bude týkat ochrany starého knižního fondu,“ doplnila. Ten pojednává především o restaurování a konzervaci vzácných knih.

Někdy se muzejní knihovny navíc potýkají se zloději, kteří například vyřezávají ze starých knih listy a dále je prodávají. Tím znehodnocují práci muzejníků.
Setkání zahájí ředitelka chebského muzea Eva Dittertová, která je zároveň předsedkyní Asociace muzeí a galerií. Pro hosty ale není připraveno jen jednání a přednášky ve Valdštejnské obrazárně. Můžou se těšit na večerní program s překvapením či na divadelní představení.
„Přijeli si také prohlédnout historické město. Jsou to všechno muzejní knihovníci, takže mají k historii blízko,“ odlehčila poněkud vážné téma.