Jednoho ze zadržených Vietnamců z Chebu už kriminalisté obvinili, druhý nakonec skončil na svobodě. Při domovních prohlídkách na Svatém Kříži se navíc našlo velké množství hotovosti.

„Kriminalisté při domovních prohlídkách zajistili bankovky a mince různé měny v hodnotě přesahující tři miliony korun," potvrdila policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle informací Deníku šlo hlavně o eura a koruny. Zajímavostí je, že nebývale velkou část sumy tvořily mince. Proč, to je jedna z otázek, na kterou policisté hledají odpověď.

A jak to vypadá se dvěma zadrženými Vietnamci? „Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality obvinili čtyřiatřicetiletého cizince ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby," sdělila policejní mluvčí. Hrozí mu až deset let ve vězení. Druhý zadržený cizinec je podle informací Deníku na svobodě.

Tým na případu pracoval delší dobu, a jak to vypadá, šetření ještě chvíli potrvá. Finanční správa ve středu odvážela zadržené cigarety. „Jejich hodnota jsou čtyři miliony korun," doplnila mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitka Ježková. Jak ale už včera řekla, cizinec stejným způsobem podnikal sedm let, celkově se zde mohly protočit cigarety za půl miliardy.