Na základě dohody se slovenskou policií ukončili protest ve středu v jedenáct hodin dopoledne do čtvrteční půlnoci, protože plánuje vojenský konvoj přejezd z České republiky na území Slovenské republiky. „Jakmile vojenský konvoj bezpečně překročí hranice, hraniční přechod bude opět zablokovaný," informovala Unie autodopravců Slovenska na svém facebooku.

Do Rančířova na Jihlavsku ve středu krátce po čtvrté hodině ranní dorazila první část konvoje amerických vojáků.
Obří americký konvoj v Rančířově: podívejte se, jak vypadal příjezd do tábora

Například okolo středeční páté hodiny ráno měla kolona přes čtyři kilometry. „Nákladní auta stojí v odstavném i v pravém jízdním pruhu," informovali policisté na twitteru. Na konci kolony se stala i drobná kolize, ale obešla se bez zranění.

Osobní auta kolonou projížděla bez většího zdržení. Policisté nabádali řidiče nákladních vozů, aby při cestě na Slovensko raději využili hraniční přechod Hodonín/Holíč. „Většina řidičů kamionů už sjíždí na osmačtyřicátém kilometru D2 a pokračují k hraničnímu přechodu Hodonín - Holič. Ty, co se dostanou až k hranicím, policisté otáčí. Auta pak pokračují také k hraničnímu přechodu Holíč," popsal kolem půl deváté ráno policejní mluvčí Petr Vala.

Roman Smetana u brněnského krajského soudu.
Muž pobodal souseda na hodech ve Velkých Němčicích. Bránil jsem se, řekl soudci

Auta jedoucí z České republiky na Slovensko musí sjíždět na odstavné parkoviště u obce Brodské s ohledem na koronavirovou pandemii a zavedená opatření. Autodopravci blokovali průjezd právě tímto parkovištěm. Policisté směřovali kamiony do odstavným pruhů, aby neblokovali průjezd ostatním autům.

Podle dopoledního vyjádření Unie autodopravců Slovenska postupně bude celé parkoviště vyprázdněno a zabezpečeno policejním oddělením.