Velkou radostí pro lázeňský trojúhelník je zahájení sezóny. Mnoho lidí ji totiž vnímá jako pomyslný gong vstupu do normálního a hlavně kulturního a společenského života.

Na lázeňství a cestovním ruchu je Karlovarský kraj postavený, a je smutnou skutečností, že v posledních letech dostal takzvaně velmi na frak.

Letní teploty okolo 25 °C, obloha téměř bez mráčků a plná Krajinka rodin s dětmi. Tak bychom mohli popsat pravý i levý břeh Ohře v Chebu. Na své si přišel opravdu každý.
OBRAZEM: Slunné počasí vylákalo sportovce a rodiny ven, Krajinka se zaplnila

I přes veškeré nepřízně, které přinesla uprchlická vlna nebo velká inflace se chtějí lázeňská města ukázat v plné kráse.

Karlovy Vary na Zahájení lázeňské sezóny odhalily symbolicky sochu Karla IV., Mariánské Lázně chystají 14. května naprosto našlapaný program a Františkovy Lázně sázejí 21.května na historické pojetí s bohatou kulturou už od samého rána. Lze si tak jenom přát, ať tento pompézní začátek je i šťastným krokem do budoucna.

Kateřina Butaki, šéfredaktorka Chebského deníku

Jaro je hravé a vybízí k různým radovánkám. Proto se Deník vydal na návštěvu jedné malé, ale malebné obce na Chebsku, která se nachází nedaleko Františkových Lázní. Žije zde 165 obyvatel. V blízkosti leží také velmi známý a oblíbený hrad.
KVÍZ: Poznejte obec, kterou zachytil hledáček redakčního fotoaparátu