Mariánskolázeňští zastupitelé města už na únorovém jednání schválili, že město odkoupí zhruba šedesátku modelů v miniaturparku za 4,5 milionu korun bez daně. Vlastnictví některých modelů ale napadl subjekt, který tvrdí, že jsou jejich. „Dodnes nám neposkytli žádné doklady o tomto tvrzení," informoval místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík s tím, že společnost slíbila doložit vlastnictví již více než před měsícem, ale neučinila tak. Nyní chce materiály předložit do úterý 19. dubna.

Dokud nebude prokázané, čí modely jsou, nezbývá městu nic jiného než dále pracovat na dohledávání vlastníků a pracovat s materiály, které má nyní k dispozici. Zatím zastupitelé na svém posledním jednání schválili nákup 37 modelů, které na základě tři roky staré smlouvy patří prodávající společnosti. Město je koupí za tři miliony korun bez daně a částku uhradí formou soudní úschovy.

Do problémů se park dostal už několikrát. Například před šesti lety v konkurzu koupilo město pozemek, na němž se miniaturpark provozoval a stále provozuje, za více jak deset milionů korun.