Přesouvání, přesouvání a nakonec zrušení. Tak to nyní vypadá ohledně pořádání různých kulturních akcí na Karlovarsku.

Koncert Lucie Bílé, který měl být nejdříve 26. září v KV Areně a byl přesunut na stadion AC Start, se odkládá na neurčito. Důvodem není to, že zpěvačka byla nakažená covidem, ale zajištění bezpečnosti návštěvníků. Ruší se i Podzim s lázeňskými lesy, který byl naplánovaný na 10. října. „Přestože se při přípravách řídíme platnými nařízeními, právě obavy a nejistota se odrazily v malém zájmu o hromadné akce. Počet prodaných vstupenek na koncert Lucie Bílé byl i přes velmi příznivou cenu 280 korun minimální. Jde nám o zdraví a bezpečnost našich občanů, proto jsme se rozhodli podzimní koncert raději zrušit,“ vysvětluje primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Podle ředitele KV Areny Romana Rokůska odpadne zřejměi další velká akce. „Jde o Halloween, který jsme chtěli dělat na konci října pro děti,“ poznamenal Rokůsek.

Akce ruší kvůli druhé vlně pandemie i krajská knihovna. „Jde až do odvolání o klubové a komunitní akce, u kterých z jejich podstaty nelze dodržet všechna nařízená hygienická opatření. Je to Pletení a háčkování pro dobrou věc, Hra na kytaru s Renatou a Herní klub. Ostatní akce zatím běží podle programu,“ informovala mluvčí krajské knihovny Andrea Bocková.

Klid je zatím v Karlovarském symfonickém orchestru (KSO) i městském divadle. „Počty se nás zatím netýkají. Doufáme, že se opět nedostaneme do situace, kdy se celý kulturní život u nás zastaví. Nikdo si to už nedokážeme představit,“ konstatoval ředitel KSO Petr Polívka.

Akce ruší i Vladimír Suchan z agentury Vlny. „Zrušili jsme koncert Škworů, který měl být 26. září v Lidovém domě. Nejdřív měl býtv březnu, pak v květnu v Lokti. Teď jsme ho přeložili na příští rok. Příští víkend měli být na Rolavě Horkýže Slíže a Mirai, které jsme z jara přesouvali na podzim do Lidového domu a nakonec raději ven na Rolavu. Uvidíme, zda aspoň ti budou,“ říká podnikatel.

Upozornil, že kvůli koronaviru je minimálně už milion tři sta tisíc korun ve ztrátě. Za Lidový dům platí městu nájem, jenže až do konce roku se tam žádná akce zřejmě už neuskuteční. „Všichni se odhlašují. Mám obavy, že tohle všechno se s lidmi ponese ale i do budoucnosti a že lidé přestanou mít chuť někam chodit a bavit se,“ dodal majitel kulturní agentury.