Benefiční projekt Nejmilejší koncert zavítá poprvé za dobu svého trvání i do Aše. V sobotu 27. února vystoupí v klubu Klubíčko česká pop-punková jednička Rybičky 48, pak kapela Mandrage, jejíž hit Hledá se žena je momentálně nejhranější skladbou na českých rádiích, a skupina O5&Radeček.

„Jejich sety doplní ještě vybraná kapela složená z členů některého dětského domova,“ informoval provozovatel Klubíčka Václav Ponikelský.

Projekt je určen pro děti z dětských domovů a jeho historie sahá až do roku 1992, kdy byl založen členy Federace dětských domovů.

„Cílem celého projektu je oslovit veřejnost a upozornit na dovednosti těchto dětí,“ uvedl ředitel projektu Aleš Bureš.

Novinkou již 19. ročníku je akce s názvem Nejmilejší koncert tour, kde mají děti možnost vystoupit vedle předních českých kapel v renomovaných klubech po celé České republice. Letošní ročník bude probíhat až do konce listopadu.

Mnoho dětí bude mít příležitost předskakovat svým idolům, které znají pouze z rádií a televizí.

Patronem Nejmilejšího koncertu je Lucie Bílá a od samého počátku je podporován Nadací Naše dítě, Nadací Terezy Maxové a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a dalšími významnými organizacemi a mediálními partnery.

„V Klubíčku se dělá spousta zajímavých koncertů,“ poznamenal jeden z ašských teenagerů. „Ale už jsem se tam dlouho nebyl podívat, možná bych mohl zajít na Rybičky."