Tak emocemi nabitý večer jako při koncertu skupiny The Tap Tap Západočeské divadlo Cheb patrně dlouho nezažilo. Diváci tleskali vestoje. Koncert završil celodenní konferenci na téma profesní život v sociálních službách. Cedulka na dveřích divadla hlásila, že je vyprodáno.

„Tu atmosféru vytvářejí účinkující,“ bránila se skromně slovům chvály Lucie Poláková, hlavní organizátorka akce.

The Tap Tap sami sebe označují jako jedinou kapelu, která je schopná posbírat takové množství pozitivní energie, že dokonce odvrátí i předpovídaný konec světa. A skutečně nelžou.

Výtěžek ze vstupného, který činí 21 600 korun, půjde ve prospěch zdravotně postižených z Chebu. „Chceme vybudovat bezbariérovou restauraci a kavárnu, jen se nám asi posune termín otevření, který jsem chtěla mít už v říjnu,“ poznamenala manažerka Chráněných dílen Joker Cheb Petra Lhotáková s tím, že by Joker uvítal pomoc odborníků ve stavebnictví.

„Hluboká poklona Lucii Polákové, až pověsí učení na hřebík, určitě se bude živit jako moderátorka a produkční. Výborné akce - jak konference, tak večerní koncert The Tap Tap. Ač jsem se v 19 hodin cítila téměř ´vyšťavená´, ve 22 hodin už bylo všechno jinak a měla jsem energie na rozdávání,“ řekla Jaroslava Buchnerová z Jokeru.

„Kdo neviděl, přišel opravdu o moc a nepochopí, jak jsou bezvadní,“ uvedl po koncertu Cheban Lukáš Leskovjan.

Jak již bylo řečeno, na koncertu se promítal také film, ve kterém hrál hlavní roli Tomáš Linda, místostarosta Chebu, a invalidní vozík. „Celý den jsem před sebou měl vidinu toho, že večer slezu,“ přiznal.

Sám ale poznal, že to není jednoduché. „Domluvili jsme se s Jokerem, že každý čtvrt rok uděláme společný projekt. Tím prvním bude upravení přístupu do Klášterní zahrady,“ řekl. Sám si totiž zkusil, že nájezdy v zahradě jsou pro vozíčkáře naprosto nevyhovující.

„Už zpracováváme projekt, takže na podzim nebo nejdéle na jaře příštího roku by mělo být hotovo,“ doplnil.