Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koně zhlédly tisíce lidí

Cheb - S velkým úspěchem se setkal nejen historický chebský preparát osobního oře Albrechta z Valdštejna, který Muzeum Cheb zapůjčilo do výstavního projektu´Krieg Eine archäologische Spurensuche´ zemského muzea v německém Halle. Muzeum Cheb jako jediný zástupce České republiky pro zmíněnou výstavu zapůjčilo kolekci předmětů spojených s osobou frýdlantského vévody a ty společně s dalšími předměty, které na výstavu poskytlo Švédské království, se staly jedněmi z hlavních návštěvnických lákadel. Výstava napomohla i k tomu, že se do Muzea Cheb začali sjíždět i hosté ze Švédska anebo Ameriky.

2.6.2016
SDÍLEJ:

Valdštejnův kůň. Foto: Foto: Město Cheb

„V těchto dnech se Muzeu Cheb navrátil historický preparát osobního oře Albrechta z Valdštejna, který úspěšně reprezentoval nejen Muzeum Cheb, ale i Karlovarský kraj a Českou republiku," potvrdila Michaela Bäumlová z Muzea Cheb. Právě českým exponátům byl v rámci německé výstavy společně s exponáty švédskými vyhrazen zvláštní prostor a jejich příjezd do Halle a instalace do speciálních bezpečnostních vitrín se těšily pozornosti německých médií.

„Předměty ze sbírek chebského muzea byly v rámci projektu prezentovány nejen ve výstavní expozici, nýbrž i v obrazových propagačních materiálech a především v bezmála pětisetstránkové doprovodné publikaci ´Krieg´, již je možno objednat v internetovém obchodu pořádající instituce," podotkla Michaela Bäumlová. Monumentální výstavní počin německých kolegů se setkal s mimořádným zájmem ze strany veřejnosti. Výstavu v období od listopadu 2015 do května 2016 zhlédlo rekordních 58 tisíc návštěvníků. Projekt vedle odborných výzkumných aktivit doprovázel bohatý kulturní a edukační program, který zahrnoval komentované prohlídky, přednášky, tematické dílny, koncerty a představení, stal se rovněž jednou z hlavních náplní hallské Noci muzeí. „Chebské muzeum v souvislosti s výstavou v Halle navštívili nejen četní němečtí turisté, ale i zájemci ze Švédska či USA," dodala Michaela Bäumlová.

Autor: Jan Buriánek

2.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zámek Kynžvart.

Vzácné poklady na vlastní oči

Ilustrační foto

Svátek oslaví koncertem

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Nová klinika vrátí lidi zpět do života

Františkovy Lázně - Celoevropsky jedinečná rehabilitační klinika by mohla do dvou let vzniknout ve Františkových Lázních. Zařízením se 150 lůžky by ročně prošlo až 2000 pacientů. Díky projektu by se navíc zachránily unikátní Luisiny lázně.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení