„Budeme pracovat na celé řadě projektových dokumentací, které jsou nezbytným prvním stupněm každé investiční akce,“ informoval starosta Mariánských Lázní Martin Kalina. A jedním z nich je právě projekt na přestavbu Taorminy na bytový dům. Podle starosty je na to objekt vhodný.

Byty by mohly sloužit pro mladé nebo by je Mariánské Lázně mohly nabídnout například lékařům, policistům nebo učitelům.

Z dlouhodobě nevyužívaného objektu by podle plánů měl vzniknout dům s pětadvaceti byty o velikosti 2+kk, o ploše přibližně padesát metrů čtverečních. Počítáno je například i se vznikem parkovacích míst. Celkové náklady na rekonstrukci by se měly vyšplhat k padesáti milionům korun.

„Bylo by dobře, kdyby město mělo o další pomníček méně,“ řekl jeden z obyvatelů Mariánských Lázní. „A vybudovat byty pro lékaře nebo mladé rodiny, je podle mého rozumný nápad.“

Taormina je jedním z nevyužívaných objektů. Jeho stav není ale podle odborníků tak špatný a budova je v docela dobrém technickém stavu. Zprvu sloužila jako ubytovna, poté se do ní nastěhovala část nemocnice a následně v ní byla ošetřovatelská lůžka a léčebna dlouhodobě nemocných. Nemocnice ale budovu opustila po okleštění oddělení v zařízení a lůžka přestěhovala.

O budovu sice byl v minulosti zájem, ale vždy z toho sešlo. Jako první si ji prohlédl například zástupce nadnárodní společnosti. Hovořilo se i o tom, že by se měla do Taorminy vrátit opět nemocnice. Lékařské zařízení ale žádost o pronájem nepodalo.

O Taormině se uvažovalo i jako o náhradním prostoru pro radnici, jejíž některé odbory se stěhovaly z budovy městského úřadu.