Během stavebních prací tu našli pomyslný poklad i archeologové, v podzemí totiž vedlo historické potrubí.

„V ulici provedla stavební firma kompletní rekonstrukci komunikace a chodníků, vybudovala tu 24 parkovacích stání a dále tu zřídila jednoho stanoviště podzemních kontejnerů na směsný komunální odpad. Celkové náklady dosáhly 8,5 milionu korun včetně daně,“ informovala tisková mluvčí města Chebu Simona Liptáková.

Mimo jiné tu je nyní nová dešťová kanalizace, do které budou přepojeny veškeré dešťové vody z komunikace a z dešťových svodů přilehlých objektů.

„Oprava Židovské ulice v centru města Chebu začala v červenci a původně měla skončit v říjnu, kvůli archeologickému výzkumu se však rekonstrukce protáhla. Archeologové v podzemí nalezli unikátní potrubí ze 14. století, tudíž museli celé místo detailně zdokumentovat a prohledat a tím došlo k mírnému zpoždění,“ okomentoval tiskový mluvčí města Chebu Tomáš Ivanič.

Židovská ulice je jedna z nejvytíženějších ulic ve městě. A kvůli rekonstrukci změnila i celkový vzhled. Původní asfaltový povrch nahradila kamenná dlažba, a to včetně chodníků, protože si to tak přáli památkáři, všechny příjezdové silnice na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad mají mít podle odborníků jednotný ráz.

Ilustrační foto
Cizinec tankoval, ale neplatil