Poslední podzemní kontejnery byly nedávno instalované ve dvorním traktu za úřadem práce a u parkoviště na Kasárním náměstí. „Na každém z těchto míst jsou čtyři po jednom na směsný komunální odpad, plasty, papír a sklo. Jejich vybudování celkově stálo přes 2,3 milionu korun,“ uvedl chebský starosta Zdeněk Hrkal.

„Část nákladů přitom pokryje dotace z Operačního programu Životní prostředí. Výstavba stanoviště podzemních kontejnerů na Kasárním náměstí se oproti původním předpokladům asi o měsíc a půl protáhla. Stavebníci totiž při hloubení šachet pro kontejnery narazili na historické zdi a zásypy, takže neplánovaně bylo potřeba provést záchranný archeologický výzkum,“ vysvětlil starosta.

Ilustrační foto.
V knihovně lze platit kartou

V průběhu letošního roku by podzemní kontejnery měly vyrůst v dalších chebských lokalitách. „Bude to v ulicích Valdštejnova a Obětí nacismu, na Kasárním náměstí, kde přibude ještě jedno stanoviště s kontejnery na směsný komunální odpad, v dolní části náměstí Krále Jiřího z Poděbrad, konkrétně na ostrůvku před bývalou poštou, a ve vnitrobloku mezi ulicemi Májová a Svatopluka Čecha. Dva podzemní kontejnery na směsný komunální odpad budou osazeny také v Židovské ulici v rámci její připravované rekonstrukce,“ upřesnil místostarosta Michal Pospíšil.

V současnosti jsou v Chebu již téměř čtyři desítky podzemních kontejnerů. Kompletní stanoviště se čtyřmi kontejnery se nacházejí v osmi lokalitách vedle dvou nových také v ulicích Palackého, Provaznická a Březinova, v parčíku nad úřadem práce v ulici Svobody a na dvou místech ve Školní ulici. Kontejnery na směsný komunální odpad jsou pak v ulicích Sládkova, Provaznická, Školní, Jakubská a ve vnitroblocích mezi ulicemi Dukelská, Evropská a 26. dubna, Obrněné brigády.

LÁVKA mezi chebskými ulicemi Antala Staška a Dyleňská neprošla kontrolou. Město ji musí uzavřít.
Lávka neprošla kontrolou. Uzavřou ji