Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kotec se zaměří na pomoc mladým lidem nad 15 let

Cheb -Občanské sdružení chce mladé motivovat k dalšímu vzdělávání

4.11.2010
SDÍLEJ:

V KONTAKTNÍM CENTRU občanského sdružení Kotec v Chebu nabídne vedoucí Zuzana Skálová klientům i polévku. Foto: Deník: Nataša Šmatová

Zaměřit se na cílovou skupinu mladých nad 15 let, to je nyní priorita pro občanské sdružení Kotec působící po celém Chebsku. Kotec se zapojil do dvou projektů.

Tím prvním je Individuální plán Karlovarského kraje. „Znamená to rozšíření sociálních služeb pro konkrétní cílovou skupinu sociálně znevýhodněných mladých lidí do 26 let,“ vysvětlil ředitel Kotce Jiří Hort. „Je to skupina lidí, kteří dokončí povinnou školní docházku, mnohdy nenastoupí do dalšího vzdělávacího institutu a jsou těžko zaměstnatelní. Často končí na pracáku a někdy ani to ne,“ řekl. Prací Kotce bude, aby mladé motivoval k dalšímu vzdělávání. „Když to selže, tak aby měli nějaké sociální zdatnosti k tomu nechat se zaměstnat a udržet si zaměstnání,“ uvedl.

Také by mělo na Zlatém vrchu vzniknout nízkoprahové zařízení pro děti a mládež nad 15 let. „Bude to bezpečné místo pro mladé, kam mohou přijít a využít nabídky připravené našimi pracovníky, nebo sami aktivně přinášet nápady. Klasicky tam bude základní volnočasové vybavení, tedy počítače a internet, fotbálek, šipky, pinčes a takové věci,“ vyjmenoval Hort.

„Finance, když to půjde dobře, budou z Evropské unie. Pak by v klubu mohla být i vybavená zkušebna, posilovna a věci, které opravdu mohou zaujmout náctileté, kteří svůj volný čas tráví buď bez zájmů nebo rizikově,“ dodal. O klub už je ze strany mladých zájem, jak zjistili pracovníci Kotce.
Nízkoprahový klub by měl vzniknout v bývalém kulturním domě na Zlatém vrchu. Radnice už před časem oslovila dotazníkovou akcí místní občany, zda by byli proti tomu, aby zde měli sídlo sociálně potřební obyvatelé města. „Nedokážu si pod pojmem sociálně potřební představit nic jiného než feťáky či bezdomovce,“ řekl Jaroslav Hájek. „A ty bych zde opravdu moc nepřivítal.“

Autor: Nataša Šmatová

4.11.2010
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení