Vysoké teploty táhnou v letních měsících lidi k vodě. Zdaleka ne všichni se spokojí s oplocenými městskými koupališti. Mnozí raději vyrazí za trochou romantiky do přírody.

„Ti mladí dnes nemají rozum. Chodí se koupat do místního lomu. Vůbec si neuvědomují, jak je to nebezpečné,“ sdělila stařenka z Tatrovic, která si nepřála zveřejnit jméno.

O častém podcenění nebezpečí svědčí i nedávný případ ze zatopeného lomu poblíž Jindřichovic. Tonoucího museli tahat z vody hasiči z Vřesové.

O podobná vodní zákoutí není v Karlovarském kraji nouze. Stávají se častým cílem zvědavých návštěvníků. Většinou však nejsou veřejně známá a ví o nich jen hrstka lidí.

„Povalovat se na dece pořád na tom stejném koupališti vás rychle omrzí. Zajet si někam k jezírku uprostřed lesů je příjemná změna,“ řekl Martin Janoušek z Horního Slavkova.

Trend neplacených koupališť se vrací také do Nového Sedla. Město nechalo v nedávné době revitalizovat přilehlou vodní nádrž Velká Anna.

„Jsem příjemně překvapen. Moc se mi líbí, jak nádrž upravili. Je tu čistá voda, příjemné prostředí, upravené vstupy do vody,“ podělil se o své nadšení Vratislav Kavka ze Sokolova.

Zdravotníci varují při koupání v přírodě před teplotními šoky. Člověk přejde ze třicetistupňového horka do studené vody a může dojít i ke ztrátě vědomí.

(vab)