Dle předpovědí počasí to vypadá, že také Chebané budou mít o víkendu jednu z posledních možností si užít koupání v přírodě. „Na jaře bylo tak pěkně,“ pověděla dvaačtyřicetiletá Helena Němcová z Chebu. „Nečekala jsem, že bude léto o to chladnější.“
Využít posledních paprsků slunce má v plánu mnoho obyvatel Chebska.

„Celou sobotu strávím asi na Jesenici,“ pověděl sedmadvacetiletý Pavel Trnka z Chebu. „Díval jsem se na internetové stránky krajské hygienické stanice a voda je tam stále vhodná ke koupání. Ale bojím se, že po předešlých chladnějších dnech bude docela ledová,“ strachoval se.
Stejně jako koupání například na Dřenici u Jesenice, je voda nezávadná i na Riviéře u Velké Hleďsebe. Ten, kdo chtěl víkend strávit v Podhoří u přehrady Skalka, má smůlu. Koupání zde hygienici zakázali již v polovině července. Lidé by měli mít na paměti, že pokud zákaz poruší, mohou mít vážné zdravotní komplikace. „Toto léto nestálo za nic,“ řekl šestatřicetiletý Marcel z Františkových Lázní. „Chatu mám v Podhoří, takže se tam koupat nemůžu. A typicky letních dnů jsme si také moc neužili,“ zlobil se.