VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj hledá nového generálního ředitele krajské nemocnice

Karlovarský kraj, Cheb - Dvoukolové výběrové řízení vypíší radní prý už tento pátek. Současný pověřený ředitel Jiří Fojtík se pravděpodobně přihlásí také

27.10.2009
SDÍLEJ:

V DOBĚ, KDY SE ZAČÍNÁ s rekonstrukcí nemocnice, přijde výběrové řízení na generálního ředitele. V Chebu se zatím zrenovovalo dětské oddělení a snad dojde i na další budovy. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Přestože výběrové řízení na nového generálního ředitele Karlovarské krajské nemocnice stáhli krajští radní uplynulý čtvrtek z programu svého jednání, odkládat už soutěž podle hejtmanova náměstka Martina Havla (ČSSD) nebudou.

„Poprvé jsme se neshodli na způsobu výběru ředitele kvůli odlišným názorům na technické parametry výběrového řízení. Soutěž na tento post ale vyhlásíme, a to už tento pátek, a bude dvoukolová,“ vysvětlil.

Zároveň upozornil, že současný generální ředitel Jiří Fojtík byl touto funkcí vedením kraje pouze pověřen na dobu určitou, a definitivně jmenován nebyl.
„Mám určité důvody, pro které bych nechtěla vyhlášení výběrového řízení odkládat,“ uvedla Berenika Podzemská (hnutí Doktoři) na dotaz, jak byl kraj s prací dosavadního pověřeného ředitele krajské nemocnice Jiřího Fojtíka spokojen, či zda měl k jeho výsledkům v této manažerské funkci výhrady.
Podle náměstka Havla pověří kraj výběrem nového generálního ředitele nemocnice renomovanou, nezávislou personální agenturu. „Nemusí být ani z Karlovarského kraje. Dvoukolové výběrové řízení navrhujeme záměrně. Agentura by měla stanovit kompletní profil zájemců o tento post a navrhnout jejich pořadí. Podmínkou je zkušenost v medicínském managementu,“ zdůraznil náměstek.

Současný pověřený ředitel Jiří Fojtík uvedl, že ho překvapuje, že kraj vyhlašuje výběrové řízení tak pozdě, a dodal, že si ještě rozmyslí, zda se do něj přihlásí. „Pravděpodobně ano. My už jsme obsadili post provozně technického ředitele. Tím byl jmenován Jan Hruška. Výběrové řízení na personálního ředitele jsme zrušili. Přestože se přihlásilo dost uchazečů, nikoho jsme nevybrali a se souhlasem kraje zřídili v nemocnici nové oddělení lidských zdrojů. Jeho vedení jsme už personálně zajistili, “ vysvětlil. Výběrové řízení na nového generálního ředitele nemocnice vyhlašuje kraj v době, kdy do krajské nemocnice začnou plynout miliony korun. Například hlavní budova chebské nemocnice projde výraznými změnami. Rozšíří se její lůžková kapacita, vznikne nový příjem pacientů a oddělení urgentní medicíny, navíc se propojí podzemním krčkem s protější budovou gynekologie, porodnictví a onkologie. Rozšíří se počet parkovacích míst a dojde i na vnější parkové úpravy.

„Rozvojový generel počítá s rekonstrukcí areálu chebské nemocnice za celkem 440 milionů korun,“ informoval generální ředitel Jiří Fojtík. Práce na hlavní budově budou probíhat za provozu. „Stavební část první fáze vyjde na 130 milionů korun. Počítáme, že se s pracemi začne na jaře příštího roku.“ V přízemí hlavní budovy vznikne ambulance, laboratoře a CT, v patře bude multioborový JIP a oddělení urgentní medicíny. Počítá se také s tím, že se zlepší přístup sanitních vozů k budově tak, aby přijímaní pacienti měli větší soukromí. Kromě plánované rekonstrukce pavilónu B ale už prošlo opravami také dětské oddělení. „Výsledkem je příjemné prostředí dvou ambulancí a denní místnosti s nezbytným zázemím, jímž je čekárna a toalety jak pro personál, tak pro veřejnost,“ uvedl primář dětského oddělení Ondřej Čapek.

(iva, šma)

27.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení