Deníku neodmítl odpovědět na pár otázek.

Jeden z vašich snímků se dokonce natolik zalíbil jednomu z hlasujících, že jej koupil a přispěl nemalou částkou na opravu kostela sv. Wolfganga v Ostrohu. Jak jste se vlastně o soutěži dozvěděl a proč jste se do ní přihlásil?

O soutěži jsem se dozvěděl zcela nezajímavě od kamaráda, který mě na ni upozornil. Vůbec jsem nečekal, že budu mít v soutěži nějaký úspěch. Nejsem totiž soutěživý typ a vlastně si myslím, že většina mých fotografií se líbí hlavně mně, protože znám okolnosti jejich vzniku a váží se k nim mé vzpomínky. Výsledek mě samozřejmě potěšil. Znamená to pro mě, že i bez znalosti o pozadí vzniku fotografií mají, co chci, a jsou zajímavé i pro nezasvěcené oko.

Vaše fotografie jsou úchvatné, jak dlouho se focení věnujete? Zaměřujete se na nějaké téma?

Děkuji za zhodnocení. Vážně se fotografováním zabývám asi pět let. Určitě jsem fotografoval i předtím a i v dětství na klasický film, ale vážně, poloprofesionálně, jsem vzal focení až o hodně později.

Mě musí fotografování hlavně bavit. Bez toho mi to prostě nejde. Hodně mě baví fotografie, které jste mohli vidět v kostele sv. Wolfganga, a architektura. Moc rád fotím i svatby, portréty a například i akty. Nejsem tedy nijak výhradně zaměřen. Mám období, kdy se zcela věnuji jednomu tématu a ostatní zanedbávám. Občas své hlavní téma rád obměním.

Vystavujete i jinde?

Samostatnou výstavu jsem, hlavně pro nedostatek času, zatím nepořádal, ale mám v plánu to napravit. Možná mě popostrčí i aktuální úspěch.

Jezdíte do míst okolo hradu Seeberg často? Jaký je váš vztah k tomuto kraji?

Kraj v okolí hradu Seeberg prozatím čeká na to, až ho pro sebe objevím. Byl jsem zde jen několikrát a v podstatě jsem zde nevyfotil jedinou fotografii. Je možné, že to napravím, ale prozatím mám hodně fotografických cílů na Moravě, v Českém středohoří nebo mých oblíbených jižních Čechách.