Také letos vyhlásil Karlovarský kraj anketu Senior roku. Veřejnost mohla nominovat jednotlivce z našeho regionu ve věku šedesáti a více let, kteří jsou stále aktivní a zajímají se o dění kolem sebe, pomáhají druhým a předávají jim svou moudrost a zkušenosti. Titul Senior roku 2018 získali tři nominovaní, dalším pěti patří Cena hejtmanky Karlovarského kraje. Celkem přišlo do ankety 71 nominací pro 26 lidí.

„Naši pozornost a úctu si zaslouží úplně všichni senioři, kteří nás překvapují svou aktivitou a schopností udělat svět kolem sebe lepší. Starají se o vnoučata, pomáhají dospělým, věnují se řadě činností. Proto na ně nesmíme zapomínat a i tímto způsobem jim chceme poděkovat za to, co pro nás dělají,“ vysvětlila hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Držitelé titulu Senior roku získali skleněný artefakt symbolizující logo Karlovarského kraje, vyrobený sklárnou Moser, pamětní listy, dárkové koše a květiny. Ostatní ocenění převzali jubilejní sadu porcelánu Thun, vyrobenou k 100. výročí Československa, a rovněž pamětní listy, dárkové koše a květiny. Součástí akce se stal kulturní program s hudbou a tancem.

Ze slavnostního vyhlášení ankety Senior roku v Karlovarském kraji.Zdroj: KK

PŘEHLED OCENĚNÝCH: 

Senior roku 2018 

MUDr. Ján Cabadaj

Zakladatel Hospice Sv. Jiří v Chebu, zasloužil se o rozvoj paliativní péče v Karlovarském kraji. Věnoval se oboru neurologie, byl primářem neurologického oddělení chebské nemocnice.

MUDr. Marie Micková

Lékařka, garant pro rehabilitaci, byla odbornou asistentkou 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, pracovala jako vedoucí lékařka v lázeňském hotelu Hvězda Mariánské Lázně.

Ing. Zdeněk Bašus

Dlouhodobě se věnoval technice zpracování a technologii při výrobě porcelánu, řídil mimo jiné výrobu porcelánu v závodu v Nové Roli. 

Ceny hejtmanky Karlovarského kraje

Václav Větrovský

Významný patriot Mariánských Lázní. Je neodmyslitelnou součástí dění ve městě a neúnavným pozorovatelem a dokumentátorem jeho života. Dnes, po 26 letech v důchodu, je známým podporovatelem seniorů.

Irena Černá

Již několik let pravidelně dochází do dílničky Komunitního centra Armády spásy v Karlových Varech, kde vyrábí řadu originálních věcí, které slouží k prezentaci služeb Armády spásy. Peníze utržené z prodeje těchto výrobků jdou na podporu poskytovaných služeb.

Eva Kocánková

I přes svůj důchodový věk je stále zaměstnankyní Karlovarské krajské nemocnice na plný úvazek. Její první pracovní poměr započal v nemocnici již v roce 1956. V současné době pracuje jako šatnářka.

Jitka Pokorná

Zpívá v pěveckém sboru důchodců v Háječku a často tak v domovech pro seniory pěveckými vystoupeními potěší mnoho lidí, třeba i o generaci mladších. Dále organizuje různá setkání starších lidí, výlety a relaxační pobyty pro seniory a zdravotně znevýhodněné.

Eva Rudolská

Založila v roce 2004 Klub seniorů v Nejdku, kde více jak 10 let působila jako předsedkyně. Přestože začátky nebyly lehké, podařilo se paní Rudolské dát klubu podobu, kterou má i dnes. Vždy se věnovala pořádání kulturních a společenských akcí pro seniory. (pav)

INNA HUDECOVÁ se narodila v pondělí 5. listopadu v 14.25 hodin. Na svět přišla s váhou 3 160 gramů. Doma v Aši se z malé Innušky raduje maminka Martina Mariana spolu s tatínkem Juliem.
FOTO: Miminka Chebského deníku