Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj omezil rozdělávání ohně

Chebsko - Otázka proJosefa Novotného, hejtmana Karlovarského kraje.

14.7.2010
SDÍLEJ:

Josef Novotný (ČSSD)Foto: DENÍK

Otázka proJosefa Novotného, hejtmana Karlovarského kraje:

V posledních dnech panují velmi vysoké teploty, a proto vyhlásil Karlovarský kraj opatření stanovující podmínky a omezení k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru v regionu. Čeho se tato opatření týkají?

Opatření jsou přesně vymezena nařízením Karlovarského kraje platným od roku 2003. Za plnění podmínek jsou odpovědny právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby, které například provozují kempy, rekreační zařízení nebo vodácká tábořiště na území kraje. Preventivní opatření mimo jiné zakazují právnickým a fyzickým podnikajícím osobám rozdělávání ohňů ve volné přírodě a spalování hořlavých odpadů, odhazování hořících či doutnajících předmětů v přírodním prostředí, pyrotechnické práce či konání ohňostrojů. Provozovatelé kempů a rekreačních zařízení musejí zajistit rozdělávání ohňů jen ve vyhrazeném prostoru, který se nebude nacházet v těsné blízkosti stanů a obytných přívěsů. K provozování ohniště navíc musí být určena odpovědná osoba. Opatření se vztahují i na vlastníky lesa, kteří samozřejmě mají přístup k pracovní a hospodářské činnosti v lesích, ale jsou povinni kontrolovat místa, kde se v nedávné době provádělo spalování klestí. O vyhlášení těchto opatření budou informovány všechny dotčené obecní úřady, které informace zveřejní na úředních deskách, případně místním rozhlasem. Kontrolu dodržování povinností vyplývajících z nařízení kraje provádí HZS Karlovarského kraje. Porušení povinností stanovených nařízením může být postihováno podle zákona o požární ochraně.

Autor: Jakub Kopřiva

14.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.

Elektrické přímotopy nahradili peletami

Aš - Dřevěnými peletami se začalo topit v dalších domech v Horních Pasekách u Aše. Dosud tam v některých budovách topili lidé pomocí tepelného oleje anebo elektrickými přímotopy. Jedná se tak o další krok v postupné modernizaci bytového fondu v Horních Pasekách. Navíc tak mohou lidé i ušetřit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení