VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj prověřuje bezpečí škol

Karlovarský kraj - Ředitelé žádná zvýšená opatření nechystají. Žáky ale poučili, že do škol nesmí nikdo cizí nesmí. 

18.10.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

Tragická událost v Žďáru nad Sázavou, kde po útoku psychicky nemocné ženy zemřel šestnáctiletý chlapec a několik dívek i policista byli zraněni, přimělo vedení Karlovarského kraje k prověření bezpečnosti škol. Kraj je zřizovatelem bezmála třiceti středních škol.

„V této souvislosti oslovil náměstek hejtmana pro školství Václav Sloup (KSČM) dopisem všechny ředitele škol a školských zařízení, v němž je požádal, aby podali informaci o tom, jakým způsobem mají zabezpečeny vstupy do objektů škol a školských zařízení proti vniknutí cizích osob," uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

Téma o bezpečnosti škol z pohledu ředitelů a Karlovarského kraje a o možných opatřeních, která by školy mohly realizovat, bylo zařazeno do programu školení ředitelů středních škol, které se uskuteční ve dnech 21. až 22. října.

Žádná mimořádná opatření ředitelé škol nechystají. V Gymnáziu a Obchodní akademii Mariánské Lázně třídní učitelé znovu poučili žáky, že nemají do budovy školy pouštět nikoho cizího.

„Studenti mají čipy a pro návštěvy slouží boční vchod monitorovaný kamerou. Učitelé samozřejmě drží dozory. Více neděláme, protože víc už to nejde," uvedl Miloslav Pelc, ředitel školy.

To samé platí na Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově. Podle ředitele Pavla Januse jsou bezpečnostní opatření ve škole dostatečná už nyní.

„Vstup do školy je přes recepci, kterou hlídá pracovník školy. Do objektu se tedy dostanou jen lidé, tedy žáci a zaměstnanci, s bezpečnostním čipem. Všechny prostory školy navíc střeží bezpečnostní kamerový systém," zdůraznil ředitel Janus.

Také karlovarský magistrát, pod nějž patří základní školy ve městě, žádná zvýšená bezpečnostní opatření nechystá. Potvrdil to náměstek primátora Jiří Klsák (KOA).

„V souvislosti s útokem ve Žďáru nad Sázavou, jakkoliv byl tragický, jsme žádná mimořádná bezpečnostní opatření nezavedli. Tento útok byl svým charakterem ojedinělý, pachatelka byla zajištěna. Okamžitá opatření by byla na místě v okamžiku, kdy by došlo k nějaké události, jejíž pachatel by nebyl zadržen," uvedl náměstek karlovarského primátora Jiří Klsák.

Dodal ale, že vedení karlovarského magistrátu vyzve ředitele mateřských a základních škol zřizovaných městem, aby prověřili stávající systém bezpečnostních opatření.

„Případně zvážili zpřísnění režimu přístupu do školních budov," doplnil náměstek Klsák.

Autor: Jana Bežáková, Vladimír Meluzín, Jiří Drozdík

18.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení