Karlovarský kraj také v letošním roce podpoří ze svého rozpočtu regionální sportovní družstva a volnočasové aktivity. Celkově mezi ně rozdělí deset milionů korun, což je o pět set tisíc korun méně než v loňském roce. Největší finanční příspěvek opět dostane karlovarský klub HC Energie a sokolovští fotbalisté.

„Obdrželi jsme přibližně 180 žádostí o finanční příspěvek. Samozřejmě že ne každé žádosti jsme mohli vyhovět. Největší příspěvek dostane opět HC Energie, a to 2,3 milionu korun. Tyto peníze jsou určeny na mládežnická družstva,“ uvedl hejtman kraje Josef Novotný. Hokejový klub získal od kraje stejné finanční prostředky i v minulém roce. O padesát tisíc korun víc dostanou letos fotbalisté Baníku Sokolov. „Ti získají z rozpočtu 900 tisíc korun. Karlovarští fotbalisté dostanou 460 tisíc, Lyžařský klub Slovan získá 480 tisíc a 380 tisíc korun dostane karlovarský basketbalový klub,“ vyjmenoval nejúspěšnější žadatele Josef Novotný.

Volnočasové aktivity podpoří letos kraj částkou 300 tisíc korun. „Jedná se o významné aktivity pro děti, které jsou důležité a chceme je i nadále podporovat. Příspěvek získali například skauti z Lokte. Pokud dopadne dobře účetní uzávěrka, tak bychom přidali další finanční prostředky do sportu, ale také do kultury,“ uzavřel hejtman kraje Josef Novotný.