Kraj za účast zaplatí 266 200 korun. Podle Markéty Monsportové (Piráti), krajské uvolněné zastupitelky pro oblast lázeňství, cestovního ruchu a kreativních průmyslů, je v této částce zahrnuto i personální zajištění expozice.

Další výdaje spojené s účastí Karlovarského kraje budou za vytvoření zhruba tříminutové multimediální smyčky a také za přepravu a pojištění vystavených předmětů. Součástí EXPA jsou rotační expozice, a ta první, která se koná od 1. do 22. října, je zaměřena na české lázeňství.

„Poté, co odstoupili dosavadní zájemci, máme jedinečnou příležitost prezentovat právě náš region. Protože minimálně v rámci české expozice nebudeme mít žádnou „konkurenci,“ uvedla Monsportová.

„O to více se ale budou všichni soustředit na nás a na sdělení, které tam prostřednictvím expozice chceme nechat,“ dodala. Kraj zvolil základní pojetí expozice jako oázy klidu, kde v dnešním hektickém covidovém světě hledáme únik.

„Lázně jsou ideálním místem odpočinku, klidu, relaxace, uprostřed lesů, přírody, tedy terapeutické krajiny. Plánujeme také využít typické produkty z Karlovarského kraje, například vřídlovec, sklo, případně výrobky z kaolínu,“ doplnila Monsportová.

Dodala, že s ohledem na covid-19 se dá předpokládat, že mezi návštěvníky, ve větší míře z arabského světa, bude téma lázní, tedy svěží přírody versus vyprahlé pouště, rezonovat.