VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj věnuje peníze na značení cyklotras

Chebsko –Na obnovu poškozeného značení a na nové značení poskytuje Karlovarský kraj příspěvek od roku 2003.

25.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Rozehnal

Celkem tři sta tisíc korun věnuje Karlovarský kraj Klubu českých turistů (KČT) na údržbu značení a vyznačení nových cyklostezek a cyklotras v regionu.

„Dohodli jsme se s klubem, který je garantem značení turistických tras, že z příspěvku uhradí rovněž zpracování projektu a vyznačení zbývajících úseků cyklotrasy Ohře a zpracování projektu a vyznačení prodloužení cyklotrasy z Vintířova do Nové Role v úseku Nová Role – Hroznětín, jejíž součástí je i nová cyklostezka Nová Role – Mezirolí,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Doznačení cyklotrasy podél Ohře nabídne domácím i zahraničním turistům průjezd podél řeky Ohře od hranic se SRN až po hranice s Ústeckým krajem v délce téměř 110 km.

„Cyklotrasa podél Ohře i nově vyznačené úseky jsou pro návštěvníky o to atraktivnější, že mohou využít k přepravě kol vlaky a cyklobusy, nebo si kola mohou dokonce zapůjčit v nově zřízených půjčovnách Českých drah. Ty budou zájemcům k dispozici od 1. dubna ve stanicích Karlovy Vary, Sokolov, Cheb a Mariánské Lázně,“ dodal Petr Navrátil.

Na obnovu poškozeného značení a na nové značení poskytuje Karlovarský kraj příspěvek od roku 2003.

„Díky této cílené a pravidelné podpoře a poskytnutým příspěvkům došlo k výraznému navýšení vyznačených cyklistických tras v kraji z 365 km až na současných 1 553 km a k výraznému zlepšení stavu značení,“ sdělila mluvčí Karlovarského kraje Andrea Bocková. „Náš kraj se tak stává zajímavým nejen pro lázeňské hosty, ale i pro domácí a zahraniční cykloturisty,“ zmínil náměstek Navrátil.

25.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení