Celkové plánované výdaje na projekt dosahují částky 45 milionů korun.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat dotaci z IROPu na vybudování dalšího úseku Cyklostezky Ohře, protože patří mezi nejoblíbenější a zároveň nejnavštěvovanější cyklistické trasy v regionu. Můžeme dokonce říci, že se jedná o jednu z nejkrásnějších říčních cyklostezek v Česku a díky perfektnímu zázemí prověřených služeb je vhodná pro uživatele všech kategorií včetně seniorů a rodin s dětmi. Ze zmíněné částky 45 milionů korun činí způsobilé výdaje projektu 41,5 milionu korun. Z toho 85 procent bude hrazeno z dotace a 15 procenty se bude na akci podílet Karlovarský kraj,“ upřesnil radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger.

Ze sjezdovek v Mariánských Lázních.
FOTO: Jedinou lázeňskou sjezdovku si užívají děti v lyžařské škole

Nově budovaný úsek cyklostezky o délce přesahující 1,7 kilometru bude lemovat řeku Ohři po její levé straně. Začínat bude u Drahovické lávky v Bohaticích a povede až k místní komunikaci Výletní, která prochází chatovou osadou Všeborovice. Jedná se o technologicky náročnou stavbu, v rámci níž je naplánováno vystavění nové lávky přes Vitický potok a vybudování tunelu ve skále. Počítá se i s kácením zeleně, náhradní výsadbou za odstraněné dřeviny a instalací veřejného osvětlení.

Nově budovaný úsek propojí Karlovy Vary s Cyklostezkou Všeborovice – Šemnice uvedenou do provozu v roce 2021. Dohromady tak vznikne šestikilometrový úsek bezpečné komunikace pro cyklisty a další bezemisní dopravu. Stavět by se mělo začít v březnu a úsek by měl být dokončen v příštím roce v květnu.